Seejuures peab aga silmas pidama, et domeeni endale saamiseks peab selleks õigus olema tekkinud enne, kui registreeriti sama nimega domeen. Lihtsalt huvi mingi domeeni vastu, kui see ei lange kokku isikule kuuluva nimega, ei ole piisav alus komisjoni poole pöördumiseks.
Näiteks, kui inimese nimi on Mari Valge, siis domeeni marivalge.ee omandamiseks võiks tal olla selge alus olemas – domeeninimi langeb kokku tema nimega. Kui Mari Valge sooviks komisjoni kaudu saada domeeni valge.ee, siis ei lange see konkreetselt kokku tema kui eraisiku nimega, vaid üksnes perekonnanimega, mis on üldtuntud sõna ja mille kättesaamine oleks sel alusel ilmselt keeruline.
Eraisikud on komisjon ka õiguse saanud. Näiteks lahendati komisjonis erikorgu.ee domeeninime vaidlus, mille registreeris enda nimele äriettevõte. Kuna ettevõttel puudus õigustatud huvi domeeni kasutamiseks ja tegemist oli füüsilise isiku Erik Orgu nimega, leidis komisjon, et eraisikul oli varasem õigus oma nimetähise kujule, mis laieneb ka domeenile, seega tuli firmal see Orgule üle anda.
Samuti, kui kellegi kuulub kaubamärk tähisele “punaneroos” ning domeen punaneroos.ee on juba kellegi teise poolt registreeritud, siis võiks isikul ilmselt olla selge varasem õigus domeeninime omandamiseks. Kui olukord oleks vastupidine ja domeen punaneroos.ee on juba registreeritud, kuid kaubamärk alles taotlemisel, siis varasemat õigust komisjoni jaoks ilmselt tekkinud pole, mistõttu sel alusel oleks ka domeeni omandamine tõenäoliselt välistatud.
Kellele domeen siis lõpuks kuulub?
Kuigi keegi võib olla domeeninimega sama kaubamärgi juba kasutusele võtnud, siis võib domeene registreerida ka muudel eesmärkidel ja seda ka komisjonile väita. Siiski, valedest nähakse harilikult läbi.
Näiteks andis kaubamärgi PUMA omanik sisse vaidluse domeeni puma.ee registreerija peale. Puma.ee registreerija väitis, et ta hankis domeeni selleks, et kaitsta puumade kui loomade õigusi. Ta viitas, et nimetatu on tema õigustatud huvi domeeni puma.ee kasutamiseks, mis on üle kaubamärgiomaniku huvidest.