Eesti on maailma küberturvalisuse indeksi järgi kolmandal kohal

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Sel nädalal avaldatakse Tallinna e-valitsemise konverentsil riikide küberturvalisuse indeks (National Cyber Security Index), mis kaardistab 100 riigi küberturvalisuse olukorda. Eesti on Saksamaa ja Prantsusmaa järel kolmandal kohal.

Indeksi väljatöötamist juhtinud E-riigi Akadeemia küberturvalisuse valdkonnajuhi Raul Rikki sõnul näitab Eesti kolmas koht, et riigi küberturvalisus on väga heal tasemel, kuid saab veel paremini. “10 aastat tagasi oli Eesti riikliku küberturvalisuse poolest selge liider. Aastatega on teised riigid küberturbesse rohkem investeerinud ja seeläbi oma positsioone parandanud. Selleks, et Eesti suudaks säilitada oma positsiooni ja vastata uutele digitaalse maailma ootustele, vajab valdkond sügavamaid teadmisi ja paremat rahastust. Sama näitas ka hiljutine probleem ID-kaardiga ja viitas riigikontrolli audit,” märkis Raul Rikk.

Kümme maailma parima küberturvalisusega riiki on: Prantsusmaa, Saksamaa, Eesti,  Slovakkia, Soome, Leedu, Hispaania, Ühendkuningriigid, Šveits, Tšehhi.

Küberturvalisuse indeks (NCSI) mõõdab riikide küberturvalisuse taset ning valmisolekut ennetada küberrünnakuid ja –kuritegusid.  Indeks hõlmab kõigi NATO ja Euroopa Liidu liikmesriike ning paljusid arengumaid. E-riigi Akadeemia uuendab andmeid jooksvalt vastavalt uue info laekumisele. Riikide küberturvalisuse indeksi on välja töötanud E-riigi Akadeemia, tegevust on rahastnud Eesti Välisministeerium.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.