Uuenda kohe: Google Chrome brauserist avastati kriitiline turvaauk

Google Chrome veebibrauser.Foto: Shutterstock

Google andis Chrome brauserile välja turvauuenduse, mis parandab hiljuti avastatud kriitilise haavatavuse. Uuendus on saadaval Windowsile, Macile ja Linuxile. Parandatud turvaauk võimaldas häkkeritel pääseda ligi kasutajate andmetele ning võis anda ligipääsu brauseri kasutaja arvutile laiemalt.

Google ei ole veel selle haavatavuse kohta üksikasju avaldanud. Google ja ka teised tehnoloogiafirmad püüavad enamasti hoida teavet haavatavuste kohta saladuses seni, kuni need on suures osas kõrvaldatud, sest üksikasjalik teave võib hõlbustada ründajatel parandamata turvaaukude ärakasutamist. Seepärast ei ole ka teada, kui kaua seda haavatavust enne selle avastamist eelmisel nädalal aktiivselt ära kasutati.

On teada, et haavatavus mõjutab Chrome’i graafikamootori avatud lähtekoodiga 2D-graafikateeki Skia. Chrome’i uuenduse kirjelduse kohaselt võimaldas see haavatavus vähemalt ühel ründajal “potentsiaalselt teostada liivakastist väljapääsu pahatahtliku faili kaudu”. Liivakastist ehk programmi jaoks eraldatud piiratud mäluruumist väljumist saab kasutada haavatavate süsteemide nakatamiseks ja tundlike andmete varastamiseks kogu operatsioonssüsteemi ulatuses.

Chrome’i uuendus sisaldab lisaks ka mitmeid teisi erineva tähtsusega turvanõrkuste parandusi. Kui sinu Chrome’i brauseris juba automaatne värskendamine sisse lülitatud, siis ei ole rohkem tarvis midagi teha. Kõigil teistel tasub Google Chrome’i seadetes käsitsi uuendada uusimale versioonile et vältida oma süsteemi haavatavaks jäämist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.