Eesti pangad võtavad sel aastal kasutusele ülikiired välkmaksed

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
SEB panga juhatuse esimees Allan Parik. Foto: Sakala

Eesti panga asepresidendi Madis Mülleri sõnul on Eestis tegutsevad kommertspangad liikumas seda teed, et veel sel aastal hakata klientidele pakkuma ülikiireid tasuta välkmakseid. Mülleri poolt täna Eesti pangas peetud debatil öeldut kinnitasid ka Swedbank ja LHV.

Välkmaksete standardi kohaselt saab 10 sekundiga ühelt kontolt teisele kanda maksimaalselt 15 000 eurot. Hetkel pakub Eestis välkmakseid vaid SEB pank.

Seoses SEPA maksete tulekuga muutusid pankadevahelised rahaülekanded aeglasemaks ja see ongi probleem, mida välkmaksed peavad lahendama.

Praegu on nii, et kui raha peab teises pangas oleva saajani jõudma veel samal tööpäeval, siis tuleb makse algatada Swedbankis, SEBs ja Danske Bankis hiljemalt kell 16.30 ning Nordea pangas hiljemalt kell 15.30. Mõne panga puhul võib maksete tegemise viimane tähtaeg olla ka kell 15.00. Kui makse algatatakse hiljem, siis jõuab see saajani järgmisel tööpäeval (umbes kell 10).

SEB juhatuse esimehe Allan Pariku kinnitusel saavad Eestis tegutsevad kommertspangad omavaheliste kokkulepete tulemusena limiiti tõsta, kuid esialgu alustatakse siiski standardi järgi paikapandust.

LHV kommunikatsioonijuhi Priit Rumi kinnitusel hakkab LHV välkmakseid veel sel aastal pakkuma, sama lubas ka Swedbank.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.