Eesti unistuste tööandja Pipedrive asus koondama

PipedriveFoto: Maanus Kullamaa

Aastatel 2016-2018 Eesti unistuste tööandjaks erasektoris nimetatud müügitarkvara tootja Pipedrive koondab oma Tallinna ja Tartu kontorites kokku 14 töötajat. Põhjuseks ülemaailmse koroonapandeemiaga kaasnenud keeruline majandusolukord.

Pipedrive’i tegevjuhi Timo Reini sõnul on töötajate koondamine ettevõtte jaoks raske südamega tehtud otsus. Tema sõnul vähendati juba kriisi alguses kulusid ning pakuti 16 väiksema koormusega töötajatele võimalust ettevõtte sees mõnes muus rollis tööle asuda.

“Paraku ei olnud need sammud enam piisavad, et pikale venivast majandussurutisest tulemuslikult välja tulla,” sõnas Rein pressiteates. 

Olukord võib halveneda

Pipedrive’i klientideks on enamasti väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted, keda kriis valusalt mõjutab. “Töötasime hätta sattunud klientide jaoks kiiresti välja kriisiprogrammi, kuid teame, et paljudel neist on väga raske ning ei ela suure tõenäosusega suvekuid üle. Peame valmistuma selleks, et olukord võib klientide ja seeläbi Pipedrive’i jaoks veelgi keerulisemaks minna,” lisas Rein. 

Eestis koondatavad 14 töökohta moodustavad ligikaudu poole Pipedrive’i globaalselt likvideeritavate töökohtade koguarvust. Kõigile koondamisteate saanud töötajatele pakub Pipedrive ettevõtte teatel nõustamist, tuge CV ja motivatsioonikirja koostamisel ning värbajate kontaktvõrgustikku uue töökoha leidmiseks. Välismaalastest töötajaid aitab vajadusel asjaajamisega Pipedrive’i pikaajaline partner Jobbattical.

Silmapaistev tööandja

Lisaks sellele, et Pipedrive on valitud Eesti unistuste tööandjaks, on ettevõtte näidanud ka muus osas trende. Näiteks oma uues Mustamäe tee alguses uues WoHo kvartalis valminud 14-korruselises kõrghoones asuvas kontoris asendati avatud kontor väiksemate töötsoonidega.

“Uuringutest selgub, et väiksemad töötsoonid lasevad töötajail tunda end privaatsemalt, suhelda avatumalt omavahel ning toetavad ka inimese keskendumisvõimet. Hetkel on meil igal korrusel neli kuni viis kuni 12 inimesele mõeldud tööruumi, mille läheduses väiksemad koosolekuruumid 2-4 inimesele ning paar suurt 10-14 inimesele,” ütles Pipedrive’i kontori juht Age Alliksaar Geeniusele aasta tagasi.

Pipedrive on 2010. aastal Eestis asutatud müügijuhtimise tarkvara ettevõte. Pipedrive’i kontorid asuvad Tallinnas, Tartus, Londonis, Lissabonis, Prahas, Riias, Dublinis, New Yorgis ja Tampa/St. Pete Floridas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.