Eestis asuvat serverit kasutati ära USA presidendivalimiste mõjutamiseks, FBI algatas uurimise

Proud Boysi nimel saadetud ähvardavad kirjas sunniti valimistel hääletama USA presidendi Donald Trumpi poolt.Foto: Shutterstock/Evan El-Amin

Paremäärmuslik grupeering Proud Boys saatis eile välja suurel hulgal e-kirju Ameerika Ühendriikide Alaska ja Florida osariikide valijatele, milles ähvardasid kirja saajaid presidendivalimistel hääletama Donald Trumpi poolt. 

E-kirja teeb huvitavaks tõsiasi, et kuigi näiliselt saadeti see Proud Boysi meiliaadressilt on selleks reaalsuses kasutatud Eestis asuvat serverit, mida igapäevaselt kasutab kirjastus Koolibri. 

Koolibri kirjastuse meiliserverist saadeti ähvardavaid e-kirju

Seni tuvastamata kurjategijad saatsid eile USA Demokraatliku erakonna liikmetena registreeritud inimestele e-kirja pealkirjaga “Vali Trump või muidu!”. 

E-kirja sisus toodi välja, et kirja läkitajad pääsesid ligi valimistega seotud süsteemidesse ning kui nad ei muuda oma poliitilist maailmavaadet Vabariiklaste erakonna kandidaadi Donald Trumpi pooldavaks, siis nad peaksid olema valmis hilisemateks tagajärgedeks.

Kogu juhtumi teeb eestlaste jaoks huvitavaks see, et kuigi näiliselt saadeti kirjad meiliaadressilt info@officialproudboys.com, siis metaandmed paljastavad, et tegelikkuses kasutati kirjade saatmiseks meiliaadressi vhost43553f0@avalik.koolibri.ee.

Kuvatõmmis Proud Boysi e-kirjast.Foto: Vice News

See meiliaadress kuulub kirjastusele Koolibri. Suure tõenäosusega ei olnud ähvarduskirjade saatmise taga eestlaste ettevõte vaid kasutati ära nende meiliserveris esinevat nõrkust. 

Kogu kaasuse osas on algatatud uurimine Alaska ning Florida osariikide politseide poolt ning juhtumisse on kaasatud ka föderaalne juurdlusbüroo ehk FBI. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.