Näiteks on üks sellistest kelmuste liikidest investeerimiskelmused. Libainvesteerimisplatvormide kelmusi oli 2017. aastal palju, sest siis oli ka bitcoini teema aktiivselt meediapildis. Sel aastal on politseini jõudnud mõned üksikud teated.
Reeglina algab kõik pealekäiva “müügimehe” kõnedest, mis on pigem venekeelsed. Inimestele lubatakse suuri kasumeid ja garanteeritakse, et ta saab raha tagasi igal ajahetkel, kuid tegemist on katteta lubadusega.
“Investeerimise puhul tuleb enne raha maksmist uurida, kuhu see paigutatakse ning tuleks küsida nõu asjatundjalt ja uurida ettevõte tausta. Krüptovaluuta kauplemine on lubatud tegevus, kuid see ei tähenda, et puuduvad riskid ja ohud,” selgitas Kelt.
“Soovitame inimestel suhtuda kriitiliselt kiiret rikastumist pakkuvatesse investeerimissüsteemidesse, sest paraku vastab tõele ütlus, et kui midagi on liiga hea, et olla tõsi, siis see tavaliselt tõele ka ei vasta,” lisas ta.
Pääsu pole ka õngitsuskirjadest
Lisaks eelnevale sagenesid juuli keskpaigal ähvardava sisuga õngitsuskirjad. E-kirjades ähvardati, et inimese arvutis on pahavara, mis on tema tegevusi jälginud ja salvestanud.
Kirjas on lisatud, et kui inimene paar tuhat dollarit tasumata jätab, siis avalikustatakse video, kus ta veedab aega täiskasvanutele mõeldud koduleheküljel.