Ööl vastu kolmapäeva vahetas Eesti Telekom välja oma senised kaubamärgid, et tutvustada täna uut brändi Telia Eesti. Uus logo sarnaneb kahe senisega, kuid eraldi EMT ja Elioni asemel on äri koondunud kokku ühe Telia Eesti alla.
Telia Eesti juhatuse esimees Dan Strömberg ütles uut brändi tutvustades, et see ei tähenda ainult uut nime ja logo, vaid ka uut strateegiat. “See tähendab liidriks olemist kolmes asjas: innovatsioonis, ühenduvuse (connectivity) ja kvaliteedis,” rääkis Strömberg.
Konkurendid on nii Eestis kui ka üle maailma nagu Netflix
Strömberg kinnitas Geeniusele, et firma seisab kibeda konkurentsi ristteel võisteldes ühelt poolt teiste mobiilioperaatorite hinnasurvega ja teiselt poolt interneti- ja teleteenuste pakkujate innovatsiooniga. "Esiteks,head konkurendid panevad meid kasvama," uskus firma uus rootslasest juhatuse esimees.
"Aga ma usun, et me peame laiemalt vaatama: ehk võib meie konkurent olla ka Netflix ja teised OTT teenusepakkujad," viitas Strömberg, et konkurentsiolukord on muutunud. "Lisaks traditsioonilistele võistlejatele on tekkinud ka uued. Lahendus on see, et meie eeliseks peab olema pakkuda lahendusi, mitte tehnoloogiaid. Kui ma vaatan oma tütart, siis teda ei huvita, kas ta on ühendatud 4G võrgu või wifiga," selgitas Strömberg.
Kaks uut teenust: rändlus Skandinaavias ja piiramatu 4G kodus
Erakliendiüksuse juhtPiret Mürk-Dubout ütles, et Elioni ja EMT ühinemisega saab Telia pakkuda konkreetselt kahte uut teenust.
“Esiteks saab Põhjamaades nüüd kasutada internetti nii nagu Eestis. Astud lennukist maha ja ei pea muretsema rändlustasude pärast,” rääkis Mürk-Dubout rändlustasude kaotamisest Rootsis, Taanis, Norras, Leedus, Soomes või Lätis. Kliendil tuleb ainult hoolitseda selle eest, et rändlus on teenusena tema paketis aktiveeritud. Edasi saab neis riikides kasutada mobiilsed internetti samadel tingimustel nagu Eestis.
Teine uus teenus tema sõnul on püsiühenduse pakkumine kõikjal Eestis. Kohtadesse, kuhu kaabliga internetiühendus ei ulatu, pakub Telia mahupiiranguta andmesidet üle 4G. Kuna Telia teleteenus toimub samuti üle IP võrgu, siis saab selle püsiühendusega ka firma teleteenust tarbida.
Nii võib 4G internetti kasutada kodus ilma andmemahule mõtlemata. "Ainus piirang seisneb selles, et teenust saab kasutada sellel konkreetsel aadressil,” selgitasMürk-Dubout.
Suhtlus.ee muutis nime
Ärikliendiüksuse juhtTarmo Kärsna rääkis, et Telia on valmis äriklientidele IT-teenust pakkuma vastavalt vajadusele. Nii saavad ärikliendid rentidavõimsust, mälu, salvestuspinda niipalju, kui neil vaja on. “Seejuures oleme klientidelt valmis ära ostma nende senised serverid, nad ei pea neid maha kandma,” rääkis Kärsna.
Üks muudatusi on ka see, et Suhtlus.ee muutus 20. jaanuaristOnline.ee-ks, mis on väikestele äriklientidele oluliseks keskkonnaks. “Suhtlus.ee on äriklientide seas osutunud praegu populaarsemaks kui eraklientide seas. Sellest tuli ka otsus, et muudame nime: “suhtlus" oli erakliendile suunatud, ärikliendile kõlab “online.ee” paremini,” rääkis Kärsna. Edasi arendatakse keskkonda lähtudes äriklientidest, kuid arvestatakse ka eravajadusi.