“Ta ütles, et oi, nendel uutel vist ei olegi seda koodi siin kirjas ja lasi lihtsalt mulle tšeki välja,” selgitas Kei. Vahemärkusena, telefoni IMEI-kood on just ka selleks samaks otstarbeks trükitud ka iga telefoni karbile.
Kodus tuli karbist välja täiesti korrektselt kiletatud seade. Täpselt nagu uus. Aga aasta vana ja peoselfidega. Mure avastanud võttis Kei kohe ühendust Euronicsi klienditeenindusega, kust paluti tal poodi tulla, kus seade välja vahetatakse.
“Küsisin, et kuidas selline asi juhtuda saab? Nad ütlesid et uurisid välja, et telefon toodi neile tagasi remonti, kogemata sattus telefon valesse kappi ja kogemata müüdi telefon mulle uuena maha,” jutustas Kei.
Segadus remondiga
Uurides asjaolu kohta, et kas tõesti pakitakse remonti minevad telefonid karpi täpselt nii nagu uued seadmed, koos kiledega ja puha, vastas Euronicsi klienditeenindaja, et juhul, kui kliendil asjad alles on, pannakse nad tavaliselt tõesti tagasi karpi.
“See on natukene ajuvaba, sest ühel 14-aastasel poisil ei ole ju ekraanikilesid alles. Ka kõrvaklapid ja muu trään oli pakitud karpi nii nagu uuel seadmel,” rääkis Kei.
Päev hiljem läkski Kei telefoni poodi välja vahetama ja talle anti seekord uus telefon. Talle selgitati, et aasta alguses remonti toodud telefon jõudis valesse letti töötaja tõttu, kes Euronicsis enam ei tööta.