EVGA lõpetab videokaartide tootmise ning süüdistab selles Nvidia halba käitumist

Videokaartide suurtootja EVGA teatas, et lahkub graafikakaartide turult.Foto: Shutterstock

Arvutikomponentide gigant EVGA teatas, et lahkub graafikakaartide turult ning ei anna enam järgmise genratsiooni Nvidia kaarte välja. Ettevõte müüb praeguseks lansseeritud kaarte nii kaua, kuniks neid jätkub.

Väidetavalt on muutuse taga Nvidia halb käitumine. Kahe tehnoloogiaeksperdi sõnul ei taha EVGA enam Nvidiaga koostööd teha, kuna tunneb, et too on halb äripartner. Ettevõtte sõnul ei avaldanud Nvidia näiteks neile, kui palju mõne kaardi tootmine maksma läheb, kuid samal ajal oli Nvidia juba avalikustanud kaartide lõpphinnad. Sellepärast oli EVGA-l raske panna oma toodetele hinda.

Lisaks sellele saatis Nvidia terviklikud videokaardi draiverid enne ajakirjanikele, kui oma koostöö partnerile EVGA’le. Ilma nende draiveriteta oli ettevõttel võimatu testimiseks oma kaartidest maksimaalne välja võtta.

Videokaartide tootmine toimub nii, et Nvidia või AMD teevad videokaardi ja siis müüvad selle arhitektuuri ka teistele firmadele. Need ettevõtted, nagu EVGA, saavad hakata siis kaarti tootma ja oma kaubamärgi alt müüma. Gamers Nexuse sõnul pidi aga EVGA müüma oma kõrgema otsa kaarte sadade dollarite suuruste kahjumitega, et võistelda Nvidia enda toodetud kaartidega.

EVGA toodab ka arvuti toiteplokke, emaplaate, teisi arvutite aksessuaare ning komponente, kuid oli siiani enimtuntud oma videokaartide pärast, mis moodustasid ka 80% firma sissetulekust. Ettevõtte pressiesindaja sõnul ei kavatse nad töötajaid koondada ning jagavad nad teiste osakondade vahel laiali.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.