Geenius IFA-l: Kas Samsungi suur plaan on liiga suur?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Samsung tutvustas IFA-l 8K QLED telereid. Foto: Siim Männik

Geenius käis messil Samsungi boksis ja leidis, et intelligentsete asjade internet hakkab nüüd vist päriselt kohale jõudma.

Kui võtsin koos umbes seitsmesaja ajakirjanikuga sisse koha Samsungi pressikonverentsil maailma suurimal tarbeelektroonika messil IFA, siis olin pigem alla keskmise põnevil. Olin ju uut Samsung Watchi ja Note 9 Geeniuse toimetuses juba näppinud.

Berliini lennujaamas oli küll esimese asjana mind tervitanud jalgpallistaadioni suurune Samsungi 8K QLED teleri reklaam, aga telekad pole kunagi minu “thing” olnud. Kõrglahutust nõudvat Playstationit mul pole ja rõõmustan endiselt lapsikult, et saan “Aktuaalset Kaamerat” HDs vaadata.

Samsungi president ja tegevjuht HS Kim. Foto: Siim Männik

Samsung ühendab kogu meie maailma oma seadmete külge

Pidin siiski üllatuma. Samsungi president ja tegevjuht Hyun Suk Kim ja teised tähtsad tegelased ei olnud tulnud kohale selleks, et meile üht või teist vidinat maha müüa. Nad olid tulnud levitama sõnumit, et Samsung on see firma, kes seni kõigile suht arusaamatuks jäänud asjade interneti ja tehisliku intellekti reaalsetesse toodetesse suudavad pakendada.

Samsungi intelligentne maailm ei lõpe digitaalse assistendiga su telefonis või riiulis, see poeb ka külmakappi ja pesumasinasse. See teab, milline liha kõige enne halvaks läheb ja pakub sellele vastava retsepti välja. Ja loomulikult õpib ta sinu eelistustest. Seda sõnumit oli kohale viima toodud kaks Michelini-kokka, kes nutikatest külmkappidest hõrgutisi välja võlusid.

Samsung esitles IFA-l 8K QLED telereid. Foto: Siim Männik

Kaks meetrit “täiuslikku reaalsust”

Üksikute seadmete järgi vaadates on Samsungi suurim uudis 8K QLED televiisor. 8K ehk 7680×4320 punkti tähendab väga palju helendavaid täpikesi, täpsemalt 33,3 megapikslit. Mis siin salata, IFA-l näidatud 82-tollisel 8K QLED telekal jooksvad iluvideod on tõesti väga kenad.

Ühtegi Kaia Kanepi matši aga lähiaastatel 8K-s üle ei kanta ja Samsung on sellest aru saanud. Kui lubatu vastab tõele, siis on uue teleritehnoloogia huvitavaim osa ekraani taga. Nimelt suudab see reaalajas up-scale’ida ehk suuremaks muuta nii 4K, HD kui ka SD formaati, ja väidetavalt isegi üle õhu telerisse saadetud telefoni ekraanipilti. Esitlusel näidatavad “enne-ja-pärast” pildid olid nii ilusad, et isegi kui poolega petta saan, on tulemus väga hea.

Kogu seda uhkust ja ilu nimetab Samsung “täiuslikuks reaalsuseks”. Kui palju võimsate protsessorite ja intelligentsete algoritmidega toodetud ilusal pildil “reaalsusega” pistmist on, eks näis.

Küsisin Samsungi Euroopa brändingu asepresidendilt Jordan Petersilt, kui suurt ohtu nad näevad suures Hiinas konkurendis (Huawei). Peters ütles, et nad eelistavad konkurentide asemel tegeleda oma toodete arendamisega. Näiteks investeerib Samsung 22 miljardit dollarit tehisintellekti uurimiskeskustesse ja 5G-sse.

Nii laval käinud president Kim kui ka brändijuht Peters suutsid oma suurtest plaanidest rääkides hoiduda maniakaalsest enesekiitusest ja jätsid pigem kaalutletud, enesekindla mulje. Võimalik, et Samsung ongi oma visiooni realiseerimisele nii lähedal.

Nüüd on veel see väike küsimus, et kas ma tahan, et mu külmkapp mäletaks, mida ma sõin eelmisteks jõuludeks ja teaks enne mind, mida ma söön homme õhtul? Vist mitte. Veel.

Ajakirjaniku reisikulud kattis Samsung.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.