Geeniuses alustab uus rubriik “Hiina ime”: mis asi on lambipirn-raadio ja kuidas see töötab?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
lambipirn-cropped.png

Tänasest alustab Geeniuses meie esimene püsirubriik: "Hiina ime". Geeniuse toimetus otsib Aliexpressi poest huvitavaid üliodavaid vidinaid ning annab neid oma kaasautoritele proovida. Kas kümneeurone pulsikell päriselt töötab? Kas viiekümneeurone droon lendab? Kas kolmekümneeurone projektor näitab pilti? Kas hiinlaste autojälitusseade päriselt jälitab autosid? Mida näitab ratta lenksul olev kuueurone kompuuter? Kui täpne on kümneeurone alkometer? Mida saab teha kolmekümneeurose nutikellaga?

"Hiina ime" ilmub kord nädalas. Kui teil, head lugejad, on ideid või soovitusi, mida me peaksime siin rubriigis testima, siis andke meile teada e-postiga geenius@geenius.ee, meie Facebooki-lehel, meie Twitteris või siinsamas artikli juures kommentaarides.

Mis asi see on?
See on lambipirn, mis mängib muusikat. Jah, päriselt! MIPOW Playbulb.

Mida ta kirjelduse järgi tegema peaks ja miks see kasulik,huvitav võiainulaadne peaks olema?
Pirn valgustab nagu tavaliselt. See on LED-pirn, kollakasvalge valgusega (3000 K), keskmiselt ere (200 LM) ja seda saab keerata E26/27 tüüpi soklisse – info pakendilt.Ebatavaline on asjaolu, et pirni kaudu saab mängida muusikat, sest selle sees on Bluetooth-ühendusega kõlar. Oma lihtsuses on tegu geniaalse kontseptsiooniga.Köögilambi kaudu jutusaate kuulamine laupäevaste pannkookide kõrvale tundus koheselt olevat see, mis mu elust puudu oli.

Kõlab põnevalt. Kuidas esmamulje oli?
Ei suutnud õhtut ära oodata, et seda oma köögilambi sisse keerata. Seepärast tassisin töö juures kõrvalkabinetist põrandalambi ja avasin pakendi. Pirn on tavapärasest suurem ja nö ribidega, sest peab enda sisse mahutama ka kõlari, kust heli välja pääseb. Muidu pirn nagu pirn ikka. Nii pakend kui ka toode ise on kena ja kvaliteetse väljanägemisega. Samas ei ole kaasas mingit juhendit, kuidas hääle pirnist kätte saab.

Kuidas tegelikult on, kas ta teeb seda, mida peaks?
Pirn teeb täpselt seda, mida ta tegema:valgustab ja mängib muusikat. Loomulikult ei ole tegemist uskumatu saundiga, mis täidaks toa ja rahuldaks audiofiili nõudmisi, aga raadiosaadete ja taustamuusika kuulamiseks kõlbab see küll. Helitugevus on piisavalt vali, aga mitte liig selle kõlari jaoks. Kõik on kenasti kuulda ja plärisema midagi ei hakka. Muidugi ei meelita sealt mingit tümakat välja. Korraliku peo korraldamiseks oleks vaja tõsisemat tehnikat, aga hotellitoas saaks sellegi kõlas pidutseda.

Kuivõrd juhendit kaasas ei olnud, tuli käivitamisel rakendada tervet mõistust ja varasemaid kogemusi. Lülitasin telefonil Bluetoothisisse, keerasin pirni soklisse ja panin põlema. Kui telefon leidis seadme BLAYBULB, paaritasin nad omavahel ära. Ühenduse loomisel teeb pirn ühe piiksu. Või pigem teeb “tuut”. Edasi mängib ta kenasti kõiksugu heli, mida ühendatud seadmes mängima pannakse. Ühenduse katkemisel või katkestamisel teeb kaks tuutu.

Katse-eksituse meetod näitas, et mängiva seadme ühendamine pirniga on võimalik ainult natuke aega pärast pirni sisselülitamist. Pirni töötamise ajal mängiva seadme vahetus ei õnnestunud. Lisaks telefoniühenduse katkestamisele pidi pirni välja lülitama, et seda saaks arvutiga Bluetoothi kaudu ühendada.

Mida teised inimesed sellisest imeasjast arvasid?
Teistes inimestes tekitas Playbulb ainult positiivseid “hehee” emotsioone. Külmaks ei jätnud see mitte kedagi. Paar isikut, kes seda mängimas nägid, pidid selle kohe endale saama ja tean, et nad esitasidki oma tellimused.

Kas kõik ongi nii ilus, kui sa siin räägid või on probleeme ka?
Internetis reklaamitakse MIPOW pirni tootena, mida saab mobiiliäpiga juhtida. Mobiiliäpp peaks võimaldama pirni valgustugevust reguleerida, lisaks veel peaks äpi kaudu olema võimalik panna pirni ennast hommikul äratama – tuli läheb põlema ja muusika hakkab mängima.

Laadisin Androidi-äpialla, aga kahjuks väitis äpp, et pirniga pole ühendust. Tegelikult ühendus oli ja Jocelyn Brown lõõritas Spotify abil pirni kaudu laulda. Võib-olla tegin midagi valesti ja ehk iPhone’i-äpp töötab, seda peab veel hiljem proovida.Kõige rohkem häiriski see, et päeval, kui lisavalgustust vaja ei ole, põleb muusika mängimise ajal ka valgus. Kui äpp töötaks, siis teoreetiliselt seda probleemi poleks.

Kuipalju selline asi võiks maksta?
30 eurot võib selle eest maksta küll. Ja umbes niipalju ta maksabki, nii et kellel vaja, võib täitsa soetada. Näiteks need inimesed,kes ei viitsi kõlarit või raadiot ühest toast teise tassida. Igasse laelampi saab nüüd oma nö raadio sisse keerata.Või need, kes tahavad panna kontori koosolekulauale lampi, mille kaudu saavad teisel pool Skype’i otsas olevad isikud koosolekul osaleda (sest igal juhul ületab MIPOW pirni heli kõlalt kõikide tavapäraste sülearvutite kõlarite helitugevuse). Muidugi on ka muid variante, aga see on teravmeelsem, üllatavam ja esteetilisem.Muide, seda võiks osta ka need, kel vaja mitu pirni väikese poe või kohviku laelampidesse ja need sünkroonis mängima panna, mida MIPOW äpp (mida ma tööle ei saanud) peaks samuti võimaldama.

Kas sa julged seda teistele soovitada?
Jah, muidugi. Küll nad selle äpi ka ära remondivad. Üllatust ja rahulolu pakub see ka esialgu ka niisama.

Veidrat lambipirni testis Geeniuse palvel Veiko Lukmann

Link lambipirni lehekülje juurde Aliexpressi poes on siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.