Google isesõitvad autod võivad hakata läbi väliskõlarite või ekraanide suhtlema jalakäijatega nagu selgub firma äsja omandatud patendist.
Auto väliskorpusel olev ekraan annaksjalakäijale infot selle kohta, millised on auto soovid ja kas hetkel on turvaline auto ees teed ületada. See süsteem on oluline, kuna isesõitva auto juht võib samal ajal tagaistmel tukkuda või olla sukeldnunud töösse või nutimängudesse. Seega tavapärane tulede vilgutamine ja käesignaalid teistele liiklejatele jäävad auto hooleks, andes sõidukile võimaluse paluda näiteks emaga lapsel turvaliselt teed ületada.
Kuna tegemist on alles patendiga, ei ole teada, mil viisil Google tehnoloogiat täpselt kasutama hakkab, kuid on üsna kindel, et võimalus isesõitval autol suhelda ka ümbritseva maailmaga on linnaruumis hädavajalik.
Laseb vilet nagu Nissan Leaf
Lisaks visuaalsetele märkidele on autol ka kõlar, mis võimaldab sõidukil jalakäijatele anda juhiseid edasiseks toimimiseks. Näiteks, kui inimene soovib ületada teed vales kohas, saab mööduv auto talle sellest häälega teada anda.
Kõlaril on ka teine ja veidi olulisem funktsioon. Nimelt ei tee enamik elektriautosid aeglaselt liikudes häält, mis on hädavajalik nii nägemispuudega jalakäijatele kui ka jalgratturitele või muidu hajameelsetele liiklejatele. Ehkki läbirääkimised autotootjatega helisignaali paigaldamiseks käivad, ei juhtu see niipea, kuna helisignaali kohustuse rakendamist tootjatele lükatakse aina edasi.
Sellest hoolimata on näiteks Nissan kõik Leaf elektriautod varustanud heliga, mis kostub, kui auto sõidab kuni 30 kilomeetrit tunnis. Teate ju küll seda Nissan Leafidele iseloomulikku vilinat –see ei ole mitte tehasedefekt, vaid elupäästev helimärguanne.
Avafoto: Google