Guardtime hakkab Euroopa kosmoseagentuuri satelliidipiltide üle valvama

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Küberturvalisuse lahenduste looja Guardtime asub koostöös Euroopa Kosmoseagentuuriga (ESA) rakendama blockchain-tehnoloogiat kaugseire andmete tervikluse tagamiseks. Uute projektide valguses plaanib ettevõte praegust meeskonda kahekordistada.

Guardtime Eesti juhi Ain Aaviksoo sõnul on lepingu sõlmimine ESA-ga ettevõttele suureks tunnustuseks, kuna tõestab Guardtime poolt loodud lahenduste usaldusväärsust ja vajalikkust tööks kosmosetööstuse andmebaasidega.

“Euroopa on teinud suuri investeeringuid Maa kaugseirega seotud satelliitidesse. Koostöös ESA-ga aitame teha kindlaks, et talletatud andmete terviklus on kiiresti ja tõhusalt kontrollitav, nii et nende põhjal oleks võimalik usaldusväärselt langetada tarku otsuseid ja pakkuda uusi teenuseid,” selgitas Aaviksoo.

ESA-ga sõlmitud lepingu esimene etapp viiakse ellu 9 kuu jooksul, mis on aluseks pikaajalisele koostööle. Etapi raames aitab Guardtime tagada Maa kaugseire andmete kontrollitavuse ning kolmanda osapoolega seotud vaidluste korral andmete tõendatavuse, aga ka uue metaandmete vormi, mis näitab andmete päritolu, toob välja andmete töötlejad ja aja, mil tehti andmetesse muudatusi.

“Nii näiteks saab kindlustusvaldkonnas kasutada Maa vaatlusega seotud metaandmetest pärit infot erinevate kahjunõuetega seotud vaidluste korral. Samuti aitab blockchain-tehnoloogia tagada satelliitide süsteemi-operaatorite poolt lõpptarbijatele pakutavate toodete sisu ja metaandmete õigsuse. Ühtlasi aitab tehnoloogia näha soovi korral Maa vaatlusega seotud andmete üksikasjalikku töötlemisahelat ja selles osalejaid, et vähendada andmete töötlemisega kaasnevaid riske ja tõsta teenuse kvaliteeti,” selgitas Aaviksoo.

2018. aastal juba poole suuremaks kasvanud Guardtime alustab Aaviksoo sõnul nii käesoleva ESA kui ka teiste uute projektide lisandumise tõttu olulist laienemise etappi ja soovib meeskonda kahekordistada.

“Peame tempokalt oma meeskonda kasvatama, sest vajame nii olemasolevate kui ka uute projektide realiseerimiseks rohkem meeskonnaliikmeid – alates disaineritest kuni IT-arhitektide ja arendajateni,” selgitas Aaviksoo ja kutsus kõiki huvilisi endast märku andma, võttes ettevõttega ühendust.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.