Gurman: järgmise aasta Apple Watch saab kaks eriti kasulikku tervise jälgimise funktsiooni

Apple Watch võib saada olulise uuenduse.
Apple Watch võib saada olulise uuenduse.Foto: Apple

Nutikellaga on Apple’il suured plaanid. Vähemalt üks kell saab ilmselt päris uue välimuse, tõenäoliselt on selleks just tavaline mudel. Palju räägitakse ka Apple Watch Ultrale esimesena saabuvast microLED ekraanist, kuid praegu liikuva info järgi ei ole Apple järgmisel aastal veel microLED ekraanide kasutamiseks valmis.

Küll on Apple plaanides oma nutikellade 10. sünnipäeva puhul lisada neile olulisi uusi omadusi. Ei ole küll päriselt selge, kas Apple tähistab seda sündmust järgmisel või hoopis ülejärgmisel aastal, kuna esimene Apple Watch kuulutati välja 2014. aasta septembris, müügile jõudis see aga alles järgmise aasta aprillis.

Uus Apple Watch võib saada õhema korpuse ja uue magnetsüsteemiga rihmade kinnituse. Eriti suurte uuendustena võib Apple Watch saada aga kaks väga olulist tervise jälgimise omadust: kõrge vererõhu ja uneapnoe tuvastamise, kirjutab tuntud analüütik Mark Gurman.

Mõlemad on väga levinud ja potentsiaalselt ohtlikud tervislikud seisundid, mille õigeaegne tuvastamine on ülimalt tähtis. Väidetavalt suudab Apple Watch tulevikus tuvastada vereõhu tõusvat trendi ja salvestada näitajaid arstile edastamiseks, kuid ei tee spetsiifilisi täppismõõtmisi.

Uneapnoe mõõtmine eeldab tavaliselt kalli, keeruka ja tüütu spetsiaalse aparatuuri kasutamist. Nutikellad saavad seda aga tuvastada unetsüklite ja hingamismustrite jälgimise ning norskamise tuvastamise abil. Nii saab selle unekvaliteeti rikkuva ja potentsiaalselt väga ohtliku seisundi tuvastada varem ning alustada kohe raviga.

Mitmed konkurendid pakuvad juba neid võimalusi, kuid ajalugu on näidanud, et Apple’i kellad suudavad tihti terviseandmeid mõõta täpsemalt ja usaldusväärsemalt.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.