Hawaii Express teatas andmelekkest: küberkurjategijad said kätte osade registreeritud klientide meiliaadressid

Lisatud RIA kommentaar

Hawaii Express teatas, et küberkurjategijad said kätte mõnede klientide e-posti aadressid.Foto: Postimees/Scanpix

Hawaii Express saatis hiljuti osadele klientidele kirja, kus teatas, et eelmise aasta lõpus toimus nende e-poe suunas küberrünnak, mille käidus püüdsid kurjategijad pääseda ligi klientide andmetele.

Selle peale hakkas ettevõte olukorda uurima ja kaardistama ning avastasid, et välja olid lekkinud osade klientide e-posti aadressid.

Hawaii Expressi juhatuse liikme Rene Kuusingu sõnul puudutas see andmeleke vaid registreeritud kasutajaid ning puutumata jäid inimesed, kes on lehelt kontota midagi ostnud.

Kuusing lisas, et need registreeritud kasutajad, keda see puudutas ja kellele oli vaja vastav teavitus saata, on selle teavituse ka saanud. Firma ei avaldanud, kui paljud kliendid neilt kirja said.

Sellepärast on praegu osadel klientidel ka oht langeda erinevate petukirjade ja õngitsusrünnakute ohvriks. Hawaii Expressi sõnul peaks teavitatud kliendid olema valvsad erinevate kirjade suhtes, mis nende postkasti tulevad.

Ettevõtte sõnul ei saanud kurjategijad ligi meiliaadressite omanike nimedele, paroolidele, elukoha aadressidele ega telefoninubritele.

Riigi infosüsteemi ameti (RIA) pressiesindaja Seiko Kuiki sõnul sai nende küberintsidentide käsitlemise osakond (CERT-EE) 27. veebruaril IT-kogukonna abil teada Hawaii Expressi küberrünnakust. Ta lisas, et ettevõte oli peale intsidenti andmekaitse inspektsiooni korrektselt teavitanud.

“CERT-EE-le teadeolevalt astus ettevõte samme, et konkreetne rünnak ei saaks enam toimida. Oleme ettevõttega suhtluses, et anda neile nõu, kuidas veelgi parandada nende süsteeme,” lisas Kuik viimaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.