Hinnad teada: Telia hakkab pakkuma üle õhu 5G koduinternetti kiirusega kuni 500 Mbit/s

Telia logo.Foto: Shutterstock

Telia poolt värskelt omandatud 5G sagedusluba loob võimaluse hakata pakkuma 5G koduinternetti kiirusega kuni 500 Mbit/s.

Telia omandas 5G sageduslubade oksjonil enampakkumise käigus 5G litsentsi 3,6 GHz sagedusalas. Koos sagedusloa saamisega toob ettevõte turule ka uued internetipaketid nii era- kui äriklientidele. Uutes 5G pakettides ulatuvad kiirused kordades kõrgemale kui senistes 4G pakettides.

Eraklientidele hakkab Telia üle 5G võrgu pakkuma koduinterneti pakette alla- ja üleslaadimise kiirusega kuni 100/25 Mbit/s (kuutasu 27 eurot) ja kuni 500/100 Mbit/s (kuutasu 42 eurot).

Telia erakliendiüksuse juhi Kristjan Viilmanni kinnitusel jõuavad uued 5G paketid klientide ja erinevate piirkondadeni järk-järgult.

„Soovime 5G toel pakkuda paremat kasutuskogemust esmajärjekorras just nendes piirkondades, kus meie tänane 4G võrk teenindab juba hulgaliselt koduteenuste kliente. Uuem ja võimekam 5G tehnoloogia aitab muuta andmeside kvaliteedi paremaks ja stabiilsemaks ning võimaldab senisest ka märksa suuremaid kiirusi,“ selgitas Viilmann.

Esimesed piirkonnad, kus Telia teeb oma 5G võrgus suuremate kiirustega 5G koduinterneti kättesaadavaks, on Tabasalu, Harkujärve, Haabneeme, Rapla, Saue, Kiia, Kohila Rakvere, Alliku, Vääna-Jõesuu, Elva, Vasalemma, Võru, Lähte, Karksi-Nuia, Vändra, Audru, Võsu, Vaivere, Kose, Laulasmaa, Viiratsi, Kuusalu, Jüri ja Jõhvi. Lisaks erinevad piirkonnad Tallinnas ja Tartus. Küll peab arvestama, et 5G koduinternet ei pruugi katta tingimata kogu asulat.

Seda, millise kiirusega Telia internetipakette saavad erakliendid erinevatel aadressidel kasutada, on võimalik kontrollida Telia aadressiotsingus.

5G interneti kasutamiseks on vajalik ka uue 5G ruuteri olemasolu. 5G ruuteri aitab klientidele paigaldada Telia, võimaldades seejuures ruuterit rentida.

Hetkel on Telia ainus Eesti operaator, kelle 5G võrgus saavad teenuseid kasutada nii mobiili- kui koduteenuste kliendid. Oma 5G võrgu on avanud ka Elisa, kuid seda esialgu vaid koduinterneti kasutajatele – mobiilipaketid jõuavad klientideni sügisel.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.