Marsute tõi veel ühe ilmeka näite kriisiajast ja rääkis Eesti seni ühest edukamast idufirmast, robotkullerite tootjast Starship, mille juht on ameeriklane.
“Seal tõmmati pauguga 200 Eesti inimesel vaip alt ära. Täiesti arusaadav, et nende äri kukkuski, aga see on jälle negatiivne toon ühiskonna suhtes. Räägitakse küll, et on head kõrged palgad, aga kui jamaks läheb, siis tõmmatakse töökohad siit ära,” rääkis Maruste.
Tema hinnangul pole ühiskonnaga suhestumise vaatepunktist ka mõistlik rääkida rõhutatult maksurahast, sest inimesed tavaliselt ei mõtle selle peale. “Ühiskonna jaoks kõige olulisem asi on ikkagi see, et me teeme suuri asja ja me muudame maailma. Muudame mingeid protsesse maailmas. Et Bolt ongi umbes 60 riigis ja TransferWise ongi nii suur ja mõjuvõimas. See on ühiskonnale tähtis. Inimesed ei oska makse nii hästi arvutada,” ütles Maruste.
Samas nõustus ta, et eriti teenuseid eksportivaid ettevõtteid mõistetakse vähe. “Eksportijad hindame liiga vähe. Kui sa puitu välja viid, saavad kõik aru. Aga kui sa teenust välja viid, siis seda on palju raskem mõista.”
Toetustest rääkides Maruste erandeid ei poolda.”Mina arvan, et startupe peab toetama täpselt samamoodi, nagu teisi ettevõtteid. Mina päris siiralt arvan, et kui keegi on võtnud nii riskantse mudeli, nagu Bolt. Ja ta on seda üles ehitanud riskikapitali pealt ja on olemas selline riiklik meede, kus riik tagab 80% su laenust ja sina asutajana 10% ehk panga risk on 10% ja sa ei saa sellistel tingimustel laenu, siis sa polegi laenu vääriline,” arvas Maruste.
“Kujuta ette, et su firma väärtus on üks miljard. Sa tahad võtta 50 miljonit eurot laenu, siis sellest 10 protsenti on 5 miljonit. Kui lähed LHVsse, siis panga risk on 5 miljonit ja samas ettevõtte väärtus on miljard. See on nii labane loogika, et miks nad ei peaks laenu andma,” tõi ta näite.
“Kui sa mängid mingis liigas, kus sa võtadki väga suure riskiga riskikapitali ja oled teises mängus siis kui järsku läheb hapuks, siis sa ei saagi taandada ennast teistega samasse tasandisse,” jätkas ta.