Uudis

Idufirma pöördumine: riik teeniks parklate väljarentimisega pool miljonit aastas, seda ei tohiks tuulde lasta

barking_foto.jpg

Mullu Eesti parimaks E-teenuseks valitud idufirma Barking pakub Tallinnas ja Tartus asuvatele riigiettevõtetele võimalust teenida ilma ühegi lisakulutapool miljonit eurot aastasrentides välja parkimiskohti, mis tööpäevadel või pärast tööpäevi tühjalt seisavad, seisab firma pressiteates.

Barking on 2015. aastal loodud mobiilirakendus, millegaautojuhtidel avaneb võimalus parkida seni avalikkusele suletud olnud parkimiskohtadele, nagu erinevate asutuste parklad, korteriühistute parklad ja eraparklad.

Barkingu tegevjuhi Kustas Kõivu sõnul avaneks suurepärane lisaraha teenimise võimalus ka Eesti riigil, kes saaks väga hea asukohaga asutuste juurde kuuluvaid parklaid välja rentida. Aastas oleks sellega võimalik arvutuslikult teenida 500 000 eurot.Hinnangu aluseks on võetud Barkingu kaudu ühelt parkimiskohalt keskmiselt teenitav tulu ning analüüs riigile kuuluvate kruntide ning nende parkimiskohtade saadavuse kohta töövälisel ajal.

"Näiteks [Tallinna] kesklinnas ja südalinnas paiknevate keskkonnaministeeriumi, välisministeeriumi ja Harju maavalitsuse territooriumitel on suurepärase asukohaga parklad, mille abil oleks võimalik igas kuus tuhandeid eurosid teenida," kinnitas Kõiv, kelle sõnul aitaks koostöö elavdada kogu Eesti riigi majandust. "Absurdne on olukord, kus parkimine maksab 4,8€ tund ning 30-meetri raadiuses on rida tühje parkimiskohti."

Firma esindajad onriigi kinnisvara aktsiaseltsi (RKAS) esindajatega kontakteerunud ning esimesed sammud koostööks astutud. Samas rõhutas ta, et oluline on need sammud võimalikult kiiresti astuda.

"Eesti riik võiks olla kogu maailmale eeskujuks sellega, et suudame idufirmade abil luua väärtust kogu ühiskonnale. Näitaksime taaskord, et oleme innovaatilised ja suudame käia ajaga kaasas,"tõdes Kõiv, kes kutsub teenusega liituma ka teisi maaomanikke ja autojuhte. "Barkingu kasutamine on keskmiselt 40% võrra soodsam kui tavaline linnatänaval parkimine. Kokkuvõttes võidavad kõik osapooled, sest iga parkimiskohaga teenitakse märkimisväärset lisatulu. Samas saame tänu sellele autojuhtidele soodsamaid parkimisvõimalusi pakkuda," rõhutas Kõiv, kes tõi näiteks Estonia teatri ja EBS-i juures asuvad parklad. "Kui tavaliselt maksab südalinna parkimine alateskolm eurot tund, siis nendes parklates maksab klient 1,5 eurot."

Barking on 2015. aastal asutatud idufirma, mis on tänaseks laienenud Budapesti, Riiga, Sofiasse, Prahasse ja Kiievisse. Järgmisena plaanitakse vallutada London ja Helsingi.

Foto: Barking

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.