Intel kuulutas välja esimese eraldiseisva graafikakaardi

See logo lüüakse nüüd ka graafikakaartide peale.

Intel kuulutas CES 2020 tehnikamessil välja enda esimese eraldiseisva graafikakaardi koodnimega DG1, kuid ei avaldanud selle kohta peaaegu üldse mingeid detaile.

Protsessoriturgu valitsev Intel teatas plaanist siseneda eraldiseisvate graafikakaartide ärisse juba eelmisel aastal ning plaanib seal hakata konkureerima AMD ja Nvidiaga. Uue DG1 kaardiseeria kohta on teada üksnes see, et see põhineb samal Xe arhitektuuril, millega tulevad ka 10 nm tehnoloogias Tiger Lake protsessorid koos sisseehitatud graafikakiibiga.

Kui võimsad need kaardid tulevad? Seda on veel raske hinnata, aga ilmselt ei hakka Intel võistlema AMD ja Nvidia tippkaartidega, vaid lisab graafikavõimsust voolusäästlikumatesse seadmetesse, nagu sülearvutid. See tähendab, et tulevikus näeme rohkem sülearvuteid, millel on graafikakaardiks Inteli toodang, aga mitte punaste või roheliste oma.

Intel näitas laval kiirelt “Destiny 2” demovideo, mis jooksis DG1 peal, kuid selle mängu puhul pole tegu just liialt graafikanõudliku teosega, mille jooksutamisega saavad hakkama ka Inteli paremate protsessorite sisseehitatud graafikakiibid.

Millal Intel uute kaartidega välja tuleb ja palju need maksma hakkavad, see pole veel teada. Suure tõenäosusega hakkame neid leidma sülearvutitest, mis kuulutatakse välja vastu suve.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.