Praegu olen mängude soonel. Järgmine projekt on duelli tüüpi mäng, kus tuleb jällegi olla kiire, et sinu tegelane jõuaks õigel ajal relva kabuurist haarata ja olla viimane kes püsti jääb. See mäng tuleb nii mobiilidele, kui ka arvutile. See saab väga põnev olema. Ma varsti hakkan vaikselt promoma, nii et info tuleb peagi.
Kas sul on kõigi äppide ideed juba olemas või arendad enne ühe ära ning alles siis hakkad järgmisele mõtlema?
Kõigi 12 kuu ideed pole paika pandud. Mul on olemas ideedepank, kus on mõtteid kordades rohkem kui 12 ja siis on mul veel mõned prototüübid, millel on potentsiaal saada korralikeks rakendusteks. Ideede puudus pole minu puhul kunagi mure. Pigem oleks ööpäeva rohkem tunde vaja.
Kas pead seda eesmärki reaalseks? Lapse kasvatamine võtab ju palju aega ning energiat?
Ma arvan, et 12 kuuga 12 rakendust on täiesti reaalne, kui planeerida nii, et rakendus on väga konkreetne ja seal on ainult kõige vajalikum funktsionaalsus. Kõik asjad, mis pole rakenduse peamise probleemi osa ja on nice to have, tuleb lihtsalt kõrvale jätta. Kui on tulevikus aega, siis jõuab juurde lisada. Ega rakendus peale avaldamist lukku ei lähe. “Fruity Fingersile” näiteks tuleb peagi juurde veel maailmaid, kus puuviljad hakkavad ringi lendama, et neid veel keerulisem tabada oleks.
Kui aega on minimaalselt, siis seda olulisem on oma plaanid tükeldada.
Minu jaoks on reaalne 2-3 korda nädalas teha paaritunnine programmeerimise sessioon. Muul ajal saab mõtteid mõlgutada, arutada ja planeerida. Tihtilugu ongi minu tööaeg siis, kui lapsel on päevauni, õhtul, kui kõik magavad, või ka varahommikul, kui just puudub plaan trenni minna. Pole harv juhus, kui ärkan hommikul kell 5 ja tegelen oma projektide kallal paar tundi enne kui ülejäänud pere üles tõuseb.
Kas naine ei pahanda, kui teatad, et nüüd pead mõne tunni arvutis veetma, et järgmine äpp saaks valmis?