IT-minister Siem tahab e-valimistel hakata inimesi kaameraga tuvastama

Endine väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem (EKRE).Foto: Erik Peinar/Stenbocki maja

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Raul Siemi hinnangul tuleks ära lõpetada vaid ID-kaardi põhised e-valimised. Tulevikus võiks neid tema hinnangul läbi viia nii, et inimene näitab ennast veebikaamera kaudu kontrollijale ja alles siis saab hääletada, kirjutab ERR.

Kui tavavalimiste käigus läheb inimene valimisjaoskonda, esitab seal isikut tõendava dokumendi, valimisjaoskonna ametnik kontrollib dokumenti ja annab allkirja vastu valimissedeli, siis Siemi hinnangul võiks e-valimised ka samamoodi läbi viia.

“Elektrooniline isiku tuvastamine toimub samadel alustel, isik teeb oma arvuti või telefoni ekraanil siis nii-öelda näotuvastuse ja see tuvastatakse ära isiku dokumendiga,” ütles Siem.

Siemi hinnangul uue süsteemi sisseviimine tehnoloogiliselt keerukas ei oleks, sest inimestel on seadmetes kõrglahutustega kaamerad, millega oleks võimalik edukalt üles pildistada nii ennast kui ka dokumente. “Ma olen äärmiselt optimistlik, et me suudame selle muudatuse juba viia rahvahääletuse ajaks ellu,” rääkis Siem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.