Järjekordne hinnatõus Telialt: osade mobiilipakettide tavahind kahekordistub

Lisatud Telia kommentaar

Telia kergitab pakettide hindu.Foto: Shutterstock

Telia hoiatas aasta alguses, et tõstab kevadest koduinterneti, teleteenuste ja mobiilipakettide hindu ja mõnel juhul ka andmesidemahtu ning kiirust. Kui interneti- ja telepakettide kasutajad said detailidest juba mõned nädalad tagasi teada, siis nüüd on järjekord nutipakettide käes.

Digigeeniusele teadaolevalt tõstetakse näiteks Telia EU 120 GB paketi kasutajad automaatselt Telia EU 400 GB paketile ning hind kerkib 20,3 eurolt 35,6 eurole kuus.

Tõuseb ka näiteks Telia EU 30 GB paketi 16,3-eurone hind ja andmemaht. Kasutamiseks on nüüd 40 GB ja see maksab 31,5 eurot kuus.

Vana 5 GB paketi kasutajad pannakse fakti ette, et nemad peavad nüüd hakkama kasutama 10 GB paketti ja maksma 12,2 euro asemel 24,4 eurot kuus.

Tõsi, pakettidele pakutakse ka kaheaastast soodustust. Näiteks ülalviidatud 400 GB eest maksab mõni klient 24 kuud 23,4-eurost kuutasu. 10 GB paketi eest küsitakse kaks aastat 14,7 eurot kuus.

Telia: kliendid saavad endale parema paketi

Telia erakliendiüksuse juht Kristjan Viilmann kommenteeris, et kõnealune muudatus suuremat osa Telia mobiiliklientidest ei puuduta. “Portfelliuuenduse käigus sulgeme mõned vanad ja juba mõnda aega mittemüüdavad mobiilipaketid ning viime nende kasutajad üle uutele ja suuremate mahtudega mobiilipakettidele. Kõiki kliente, keda muudatus puudutab, informeerime personaalselt,” sõnas ta.

“Teenuspakettide uuenduste käigus saavad kliendid endale märksa suurema andmemahuga paketi, mis on vägagi hea väärtuspakkumine,” ütles Viilmann. “Paketis sisalduvate mahtude suurendamine on hea uudis ka nendele klientidele, kellel kipub paketis sisalduv andmeside maht enne kuu lõppu otsa saama – nii pole vajadust lisamahtu pidevalt juurde osta.”

Viilmann põhjendas muudatust sellega, et Telia mobiilivõrgu kasutusstatistika näitab, et viimase 8 aastaga on mobiilse andmeside mahud meie võrgus suurenenud 20 korda.

“Koos sellega on kasvanud pidevalt ka klientide nõudlus järjest suurema mahuga mobiilipakettide ja kiiremat andmesideühendust võimaldavate tehnoloogiate (näiteks 5G) järele. Klientide ootustele vastamiseks uuendame osasid mobiilipakette ning viime nende kasutajad üle suuremate mahtudega pakettidele,” ütles ta.

“Püüame kõik teenuste portfelliga seotud uuendused viia läbi klientide jaoks võimalikult sujuvalt. Palume siiski vabandust muudatustega kaasnevate võimalike ebamugavuste pärast,” ütles Viilmann.

Ta tunnistas, et Telia tegutseb konkurentsitihedas valdkonnas, kus kõigil klientidel on võimalus valida endale sobivaim teenusepakkuja. “Usume siiski, et Telia tänased kliendid näevad selgelt seda lisaväärtust, mida Telia suudab oma konkurentide ees pakkuda. Lisaks näitab senine kogemus, et tarbijad ei lähtu teenuste valikul vaid turu soodsaimast hinnast, vaid sama oluliseks peetakse teenuse kvaliteeti, pakettidega pakutavat väärtust ning senist kasutuskogemust,” lõpetas ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.