Katri Raik: Levikomi süüdistus on arusaamatu

Katri Raik.Foto: Wikipedia

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Katri Raiki (SDE) sõnul on Levikomi süüdistus tema vastu arusaamatu.

“Kahjuks ei ole mul olnud võimalust Levikom Eesti OÜ poolt prokuratuurile esitatud dokumentidega tutvuda, lugesin pöördumisest vaid pressiteatest,” ütles Raik BNS-ile.

Tema sõnul ei viibinud Levikom OÜ kõnealusel korruptsioonvastase erikomisjoni istungil 16. jaanuaril. “Seetõttu on arusaamatu, kust pärineb nende väide, et protokollis ei ole esitatud tegelikke istungi sõnavõtte,” nentis ta.

Raik märkis, et komisjoni liikmetel ehk üks liige igast erakonnast, on alati olnud võimalik tutvuda protokolli kavandiga enne selle allakirjutamist ja avalikuks tegemist.

“Seda protseduuri olen komisjoni esimehena alati jälginud. Konkreetsele protokolli kavandile ei tulnud ühtegi kommentaari. Mulle jääb komisjoni esimehena arusaamtuks, millel põhineb Levikom Eesti OÜ väide, et protokollis on püütud varjata 5G sageduslubade väljastamisega seonduvat. Sageduslubadega seoses on käimas kohtumenetlus, seetõttu on komisjon otsustanud oodata ära lõpliku kohtulahendi,” selgitas Raik.

Teisipäeval teatas Levikom Eesti OÜ, et tegi riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni juhi Katri Raiki suhtes prokuratuurile kuriteoteate.

Levikom palub prokuratuuril alustada Raiki suhtes kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvide alusel, mis käsitlevad mõjuvõimuga kauplemist ja ametialast võltsimist seoses erikomisjoni 16. jaanuaril toimunud 5G konkurssi käsitleva istungi protokolli võltsimisega.

“Prokuratuuril on seadusest tulenevalt 10 päeva aega tutvuda ja analüüsida esitatud kuriteoteate sisu ning selle aja jooksul kohustus vastu võtta otsus kriminaalmenetluse alustamise või alustamata jätmise kohta,” ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Olja Kivistik BNS-ile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.