Kooliõpilased arvutasid programmeerimisvõistlusel astmelise tulumaksu laekumist

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Eelmisel nädalal peeti Eesti informaatikaolümpiaadi lõppvoor, kus kooliõpilased pistsid rinda programmide kirjutamises.

Olümpiaadil võistlevad üldhariduskoolide õpilased programmeerimises ning laupäeval toimunud lõppvoorus pidid osalejad kirjutama viie tunni jooksul programmid kolme etteantud andmetöötlusülesande lahendamiseks.

Näiteks oli sel aastal ühes ülesandes vaja kirjutada programm, mis leiaks astmelises tulumaksusüsteemis erinevate sissetulekute pealt tulumaksuks makstavad summad.

Arvestust peeti kolmes rühmas: põhikooli rühm on vaid põhikooliõpilastele ning ülesanded on lihtsamad kui teistes rühmades. Gümnaasiumi rühmas olid ülesanded keskmise raskusega ning osaleda võisid nii põhikooli- kui ka gümnaasiumiõpilased. Edasijõudnute rühm on neile, kes soovivad panna end proovile kõige raskemate ülesannetega.

Põhikooli rühmas võitis Oliver Tennisberg (Miina Härma Gümnaasiumi 7. klass), gümnaasiumi rühma parimad olid Richard Luhtaru (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10. klass) ja Gregor Eesmaa (Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi 12. klass) ning edasijõudnute rühmas Toomas Tennisberg (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 10. klass) ja Tähvend Uustalu (Tallinna Reaalkooli 12. klass).

Kõigi vanuserühmade parimatest valitakse Eesti koondised rahvusvahelisteks võistlusteks. Tänavu ootavad noori ees aprilli lõpus Norras peetav Balti olümpiaad, juuli lõpus Iraanis toimuv ülemaailmne võistlus ja noorema vanuserühma Euroopa olümpiaad Bulgaarias.

Täielikud tulemused ja muud materjalid on väljas võistluse veebilehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.