Kuidas lülitada telefonist välja kõned, nii et see säiliks samal ajal internetiseadmena?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Moodsa elu üks suurim stressiallikas näib olevat see, et me peame olema alati levis ja alati kättesaadavad. Ükskõik, kas sõpradele, töökaaslastele või pereliikmetele. Nõuab julgust end sellest stressist vabaks rebida ja telefon välja lülitada, et mitte ühtegi kõnet vastu võtta.

Aga sellega kaasneb väike tehniline probleem. Kui keelduda kõigist kõnedest ja lülitada telefon täiesti välja või panna lennurežiimi, ei saa sellega enam peaaegu midagi teha.

Moodne telefon pole ainult suhtlusvahend, vaid mitmekülgne abivahend: andmesidet võib vaja olla nii liikluses navigeerimiseks, reisil õige sihtkoha leidmiseks, pangatoimingute tegemiseks või miljoniks muuks asjaks.

Kuidas lülitada kõned välja nii, et telefon säiliks samal ajal internetiseadmena?

Kõnepiirang: ükski kõne läbi ei tule

Kui kasutad Androidiga telefoni, siis on sinna selline võimalus sisse ehitatud. Selleks tuleb avada telefoniäpp, valida “…” nupust “Sätted”, menüü ja valik “Kõnepiirangud” või inglise keeles “Call barring”.

Sealt avanebki nüüd võimalus piirata telefonis igasuguseid kõnesid: nii väljuvaid kui sisenevaid, rahvusvahelisi kõnesid või ka väljuvaid ja sisenevaid kõnesid rändluses.

Mis nüüd siis juhtub, kui keegi helistab? Huvitaval moel mitte midagi. Helistaja ei kuule kutsuvat tooni, ei kuule teadet “number on välja lülitatud” või midagi muud. Kõne lihtsalt lõpeb.

Kõikide operaatorite puhul ei toimi

Samas on erinevate operaatorite puhul selle teenuse toimimine pisut erinev. Kõnepiirang on nimelt operaatoriteenus ja selle toimivus sõltub mobiilioperaatorist.

Telias on see võimalus lubatud, aga teadma peab vaikimisi parooli 0000, mida telefon küsib.

Elisas saab seda teenust tegelikult aktiveerida hoopis iseteenindusest (kategooria “võrguteenused ja suunamised”), mitte telefonist.

Tele2 aga pole seda üldsegi lubanud, “need piirangud ei pruugi alati korrektselt toimida”, põhjendas operaatori esindaja.

Lülita Facebooki kõned ka välja

Aga kui ikka helistavad? Näiteks Facebookis. Facebook Messenger on saanud peaaegu standardseks suhtluskanaliks ja seepärast on samavõrd tüütu, kui Messenger hakkab pinisema sissetuleva hääl- või videokõnega.

Jah, tavaarvutis Facebooki kasutades saab need kõned ilusasti välja lülitada (lehe alt paremalt nurgast hammasratta ikoon, sealt “Turn off Video/Voice Calls”).

Ent telefonis Messengeri äpis helistamise funktsiooni keelata ei saagi. Äkki siis keelata Messengeri äpi teadaanded (notification)? Kas see ei aita, sest Androidiga telefon annab ikkagi Facebooki kõnest märku.

Jääb üle üks väga efektiivne võimalus: kustuta Facebooki ja Messengeri äpid.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.