L-residentsus? Leedu loob välismaalastele võimaluse teha virtuaalseid firmasid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Ints Kalnins/Reuters/Scanpix

Leedu ehitab plokiahelal põhinevat süsteemi, millega saaks välismaised isikud luua ja hallata Euroopas registreeritud ettevõtteid.

Plaani järgi saaks Leedus asutada virutaalseid osaühinguid ja plaani toetab ka riigi keskpank. Uut tüüpi äriühinguid võiks asutada nii üksikisik kui ka suurettevõtted, kelle väärtpaberid on börsil kaubeldavad.

Virtuaalseid osaühinguid tunnustataks Leedu seadusandluses samaväärselt nagu teisi äriühinguid, need peaks maksma Leedus makse ja esitama aruandeid.

Parlament võiks sellise seadusandluse uue ettevõtlusvormi loomiseks kõige varem vastu võtta ja jõustada järgmisel aastal.

Leedu keskpanga juhatuse liige Marius Jurgilas ütles, et nad ehitavad juba projekti LBChain, mis peaks olema plokiahela-põhine kiirendi finantstehnoloogia ettevõtetele. Kui pakkuda kõiki olulisi avalikke teenuseid virtuaalselt ja võimaldada virtuaalsete ettevõtete loomist, oleks see tema sõnul veel ambitsioonikam samm.

Välisinvesteeringutega tegeleva Invest Lithuania direktor Mantas Katinas ütles, et maailm liigub paberi- ja bürokraatiavaba tuleviku suunas. “Need jurisdiktsioonid, kes sellisele nõudlusele oma lahendustega vastavad, võidavad pikas perskeptiivis.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.