Telias ei ole paroolileket toimunud, avaldatud on andmebaas 10 000 mujalt lekkinud salasõnaga

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Postimees kirjutas täna, et väidetavalt on Teliast lekkinud 10 000 hot.ee ja online.ee kasutaja kontod. Telia lükkas selle ümber ja andis teada, et leket pole toiminud, vaid tegemist on varasemate leke põhjal kokku pandud kasutajanimede ja salasõnade andmebaasiga, mis on aastate jooksul lekkinud muudest teenustest.

“Esmase analüüsi järgi saame järeldada, et tegu on aastate jooksul kokku pandud nimekirjaga,” ütles Telia Eesti küberturvalisuse valdkonna juht Aigar Käis.

“Meie hinnangul on tegemist turvamata võrkude ja/või arvutite kasutamisel lekkinud andmetega. Samuti saab selline andmeleke toimuda, kui erinevates internetikeskkondades kasutatakse samu kasutajanimesid ja paroole,” ütles ta.

Telia soovitab regulaarselt muuta oma salasõnu ja kasutada erinevate keskkondade puhul erinevaid salasõnu ning võimaluse korral kasutada mitmeastmelist autentimist. “Samuti on oluline tagada, et arvuti on varustatud korraliku viirusetõrjega (näiteks Telia SAFE) ning soovitame avalike WiFi-võrkude asemel kasutada mobiilset internetti,” lisas Käis.

Postimehele kirjutas, et veebikurjategijail on õnnestunud sisse häkkida Telia hallatud endisesse keskkonda hot.ee ning internetis on avalikustatud enam kui 10 000 kasutaja paroolid. Portaal hot.ee on suletud, kuid selle järeltulijaks on samuti Telia hallatav keskkond online.ee.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.