Igal aastal toimub jaanuari alguses tehnoloogiamess CES, mis annab aimu, millised on digitarbetoodete suunad maailmas. Või täpsemalt: millised on need trendid ja seadmed, mida tehnoloogiafirmad loodavad, et meie tarbijatena hakkame kasutama. Olgu selleks siis 8K-projektorid või imelised teenused üle 5G-andmeside. Ja siis on seal sellised asjad, nagu kodune uriinilabor Withingsi U-Scan, mis panevad kukalt kratsima. Aga selliseid ajsu on seal veelgi.
Näiteks 400 eurot maksev Bugali. See on raamatualus, mille peale asetad Bugali enda raamatu ja siis raamatut loetakse sulle automaatselt ette. Lahendama peaks see probleemi, et sa ei peaks lastele õhtul raamatut lugema, vaid see loetakse neile digimaagiliselt ise ette. Raamatuid pole palju, aga selle eest on need spetsiaalsed raamatud väga kallid, maksavad 60 eurot.
Nagu kõik see oleks üldse raamatute ettelugemise mõte, aga selle eest proovitakse agaralt lahendada probleemi, mida päriselt pole olemas. Või luua turgu sinna, kus selle järele pole üldse nõudlust. Hea näide on AromaPlayer. See on võru, mis käib kaela külge ja mille sees on 100 lõhna ning kui sa vaatad filmi, saadetakse sulle kohvijoomise kõrvale sealt just seda lõhna. Inimeste fantaasia on ikka tore asi.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.
See lugu ilmus ajakirjas Digi nr 214, veebruar 2023
Kõik selle ajakirja lood