Meta laiendab oma tehisaru Eestisse ning hakkab kasutama eestlaste postitusi ja pilte selle väljaõpetamiseks

Meta AI funktsioonid jõuavad Eestisse.Foto: Shutterstock

Hiljuti on osadele Facebooki kasutajatele tulnud teade platvormi kasutustingimuste muudatusest, kus on kirjas, et Meta valmistub oma AI-funktsioonide laiendamiseks siia piirkonda.

AI-funktsioonide pakkumiseks tugineb Meta ka siinsete kasutajate andmetele. Teatest on näha, et organisatsioon kasutab oma tehisaru arendamiseks Facebooki ja Instagrami postitusi ning fotosid ja nende kaastekste.

Meta sõnul ei kasuta nad tehisintellekti treenimiseks sõprade ja pereliikmetega vahetatud sõnumeid, kuid platvorm ei täpsusta, kuidas on olukord teiste inimeste ja ettevõtetega vahetatud sõnumitega. Ühtlasi pole täpsustatud seda, kas sõprade all mõeldakse kõiki sõbralistis olevaid inimesi.

Kes ei soovi Metaga oma postituste sisu või pilte ja nende kaastekste jagada, peaks täitma selleks nii-öelda vastuväite. See avaldus vaadatakse üle Meta poolt ja firma otsustab, kas vastuväide on kooskõlas kohalike andmekaitseseadustega.

Isegi peale vastuväite esitamist võib aga Meta kasutada seda infot, mida ei ole inimene ise üles laadinud. Ühtlasi võib platvorm kasutada edasi nende inimeste teavet, kes ei ole end Facebooki registreerinud, kuid kelle pilte ja andmeid on platvormile lisatud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.