Microsoft hakkab Windows 10 kasutajatele pakkuma turvauuendusi, mille eest peab maksma

Windows 10 saab tasuta turvauuendusi veel kahe aasta jooksul.Foto: Shutterstock

Microsoft ei pikenda paari aasta pärast lõppevat Windows 10 tootetoe perioodi ja seepärast peavad kasutajad, kes soovivad operatsioonisüsteemi turvaliselt edasi kasutada, hakkama turvauuenduste eest maksma.

Microsoft hakkab pakkuma pikendatud turvauuenduste programmi (Extended Security Updates ehk ESU) ka kodukasutajatele. Varem oli ESU paketti võimalik tellida ärikasutajatel. Tegemist on aastamaksuga teenusega, mis pikendab turvauuenduste tuge kuni kolme aasta võrra.

Kuigi Microsoft soovitab kõigil kasutajatel tungivalt uuendada oma arvutid tasuta Windows 11-le, pakutakse tasulist turvauueuuenduste teenust neile, kes ei soovi või mingil põhjusel ei saa seda teha. Programm sisaldab kriitilisi ja olulisi turvaaukude parandusi ning uuendusi operatsioonsüsteemi haavatavauste parandamiseks, kuid see ei sisalda uusi omadusi ja teisi turvalisusega mitte seotud uuendusi.

Windows 10 ametlik tootetugi lõpeb 14. oktoobril 2025, ehk 10 aastat peale operatsioonisüsteemi turule saabumist. Paljud Windows 10 kasutajad ootasid, et Microsoft pikendab tootetoe pakkumise aega, kuna seda kasutatakse endiselt palju ning Windows 10 oli enne Windows 11 saabumist turul lausa kuus aastat.

Windows 10 kasutajaid on endiselt üle kahe korra rohkem kui Windows 11 kasutajaid. Selle üllatava fakti üheks põhjuseks on suures osas Microsofti üsna kunstlikud piirangud, mille pärast suurel hulgal vanematel arvutitel ei ole Windows 11 toetatud, kuigi jõudluse poolest probleeme ei ole.

Windows 10 kasutajatel on nüüd pea kaks aastat aega otsustada, kas uuendada oma arvutid Windows 11-le või hakata maksma tasuliste turvauuenduste eest. Loomulikult saab Windows 10-t edasi kasutada ka ilma turvauuenduste eest maksmata, aga see on päris riskantne tegevus, sest uusi viise, kuidas uuendamata operatsioonisüsteeme kasutajate vastu kurjasti ära kasutada leiavad pahalased pidevalt.

Microsoft ei avalikustanud veel tasuliste turvaparanduste paketi hinda, öeldes vaid, et selle kohta jagatakse täpsemat infot hiljem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.