Milline üle õhu leviv teleteenus valida?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Ove Maidla, PM/SCANPIX BALTICS

Eelmisel nädalal teatasid Kanal 2 ja TV3, et lahkuvad vabalevist. See sunnib paljusid inimesi endale operaatorit otsima, et ka edaspidi neid kanaleid vaadata.

Võtsime Geeniuse toimetuses ühiselt Eesti põhiliste teenusepakkujate veebid ette, uurisime luubiga pakkumisi ja selgitasime välja, millised variandid selleks on.

Starman

Starman pakub ZuumTV kolme paketti, milles on 18 kuni 34 kanalit ja Eesti kommertskanalid on kõige odavamas paketis sees. See maksab 6,99 eurot ja vaatamiseks ei ole vaja internetiühendust tellida (aga seda saab teha). Kui valida 12-kuuline tähtajaline leping, siis on seadmete üür tasuta, kui aga soovid tähtajatut lepingut, näiteks ainult suveks maakoju, siis saad ZuumBoxi rentida 2,49 euro eest kuus. Lisandub tasuta TVEverywhere teenus, millega saad teenust kasutada ükskõik millises seadmes.

Telia

MINU.TV kodus maksab 6 eurot kuus ja tähtajatu lepingu puhul on seadmete rent 1,99 eurot kuus. Valikus on 30 kanalit, kus sees ka Kanal2 ja TV3. MinuTV telekast vaatamiseks toimimiseks vajad Telia ruuterit ja internetiühendust.

Konks on selles, et MINU.TV kodus teenust saad kasutada ükskõik millise teenusepakkuja internetiühendusega, aga TV3 ja TV6 vaatamiseks on vajalik just Telia netiühendus. Telia koduinterneti hinnad üle õhu algavad 16 eurost.

Lisaks saad juurde tasuta FoxPlay kanali.

Vabalevi

Vabalevis olevaid kanaleid saad vaadata tasuta ning lisaks saad kasutada Hübriid.TV teenust, kuid alates 1. augustist lahkuvad vabalevist Kanal2 ja TV3.

Viasat

Viasat pakub kolme paketti hinnaga 9,99 kuni 29,99 eurot, kõige odavamas paketis on 31 kanalit, aga hinnale lisandub digiboksi rent, mis on 2,99 eurot kuus. kallimatel pakettidel digiboksi üüri pole. Viasati puhul on vajalik ka uue antennisüsteemi (sat-tv taldriku) paigaldus.

Järeldus?

Kui otsida kõige soodsamat teenust, siis on selleks praegu Starmani ZUUM, sest seadme saab kampaania korras tasuta ja kuuarve tuleb €6,99. Kui tahta kõige rohkem kanaleid, on parim valik aga Viasat, kus kõige suuremas paketis on 45 kanalit.

Tasuta vaatamiseks on parim valik vabalevi, aga kanalite valik saab seal olema kitsam kui kunagi varem.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.