“Selliseid nõuded ei saa esitada, sest töötaja eraelu on esmajärjekorras puutumatu ning keda ja kui palju me sellesse ellu lubame on iga inimese enda otsustada,” ütles Miidla-Vanatalu.
Sama kinnitas ka Maire Iro andmekaitse inspektsioonist, öeldes et see on igaühe enda otsus, keda ta oma sotsiaalmeedia kontaktide hulka lisab ja milliseid privaatsussätteid kasutab.
Kui töökohustused ei ole seotud tööandja sotsiaalmeediakonto haldamisega ja tööga seonduvalt sotsiaalmeediat ei kasutata, ei saa töötajalt nõuda ühegi sotsiaalmeediavõrgustiku kasutamist ega kellegi kontaktiks lisamist.
Kui aga tööandja sellest vaatama sõbraks võtta, siis tuleb olla ettevaatlik. Miidla-Vanatalu ütles, et töötaja, kes võtab oma tööandja esindaja endale sõbraks, peab arvestama ka võimalike tagajärgede ning erinevate rollidega, mida see “sõber” täitma peab.
“Kahtlemata ei saa tööandja hakata sellele “sõbrasuhtele” tuginedes töötajale kohe hoiatusi tegema, kuid ta saab alati juhtida töötaja tähelepanu teemadele, mis teda häirivad või ei lähe tema hinnangul kokku organisatsiooni väärtustega,” märkis ta.
Kui see aga häirima hakkab, saab sõprussuhte lõpetada, kuid Miidla-Vanatalu märkis, et töötaja vaates tasub kindlasti silmas pidada, et isegi kui postitada midagi väga konkreetsele sõprade või tuttavate ringile, siis võib see ikkagi jõuda avalikkuseni ning otseselt või kaudselt kahjustada tööandja mainet.
“Seetõttu saabki tööandja kehtestada reeglid ja rääkida oma organisatsiooni väärtustest ning hoiatada töötajat, kui tema käitumine (isegi väljaspool tööaega) on vastuolus organisatsiooni väärtuste või üldtunnustatud käitumisnormidega,” ütles ta.