MIT uus leiutis võib juhtmevabad VR-peakomplektid peagi reaalsuseks muuta

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
vr_koolipaev.jpg

MIT arvutiteaduse ja tehisintellekti laboratooriumi uurijad töötasid välja uue süsteemi, mille abil saaks tulevikus hakata looma juhtmevabasid VR-peakomplekte, vahendab The Verge.

Ülikoolis loodud MoVR kasutab arvuti ning peakomplekti vaheliseks suhtluseks millimeeterlained, mille abil on andmeid võimalik edastada oluliselt kiiremini, kui näiteks Bluetoothi abil. See on VR-i puhul äärmiselt oluline, kuna latentsus on virtuaalreaalsuse üheks suurimaks probleemiks.

Juhtmevabade lahenduste puhul võib juhtuda, et kasutaja küll liigutab oma pead, kuid pilt jõuab latentsuse tõttu järgi mõned sekundid hiljem. Enamikel kasutajatel ajaks see südame pahaks ehk peakomplekt muutuks kasutamatuks.

Millimeeterlained suudavad infot edastada aga piisavalt kiiresti.Kuid tehnoloogiaga tekivad probleemid, suurimaks neist on see, et saatja ning peakomplekti vahel peab alati olema takistusteta side.

MoVR töötab aga justkui programmeeritava peeglina, mis suudab end reguleerida, et alatiandmeid vastu võtta ning saata. Hetkel on tegemist küll vaid prototüübiga, kuid tulevikus võiks selle kasutusele võtta suuremad seadmetootjad.

Foto: MIT

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.