Nvidia vanemad graafikakaardid saavad ray-tracing toe

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Näiteks Nvidia GTX 1660 Ti saab ray-tracingu toe.

Graafikakaartide tootja Nvidia andis teada, et firma uusim tehnoloogiaime ray-tracing pole enam üksnes RTX-seeria kaartide lõbu, vaid see tuleb tarkavarauuendusega ka vanematele Pascali sarja kaaridele, nii 1000-seeriale kui ka värsketele GTX 1660 ja GTX 1660 Ti kaartidele.

Firma lubab, et uuendus saabub aprillis. Pole veel päris selge, mida see täpselt tähendab, kuid firma teatel saab tarkvarauuendusega kasutada “põhilisi” ray tracing efekte järgmistel kaartidel: GTX 1060 (6 GB), GTX 1070, GTX 1070 Ti, GTX 1080, GTX 1080 Ti, Titan X ja Titan Xp, samuti kõigil nende sülearvutiversioonidel.

Selge on see, et tarkvarauuendus tähendab, et kaartide jõudlus saab hoobi. Küsimus on ainult selles, et kui tugeva ja ilmselt on see erinev, sõltuvalt mängust. Vähemalt jääb kasutajatele võimalus seda ise sisse ja välja lülitada.

Ray-tracing on uus graafikarenderdamise tehnoloogia, mida tulevikus hakkavad kasutama ilmselt paljud mängud. Täna on neid kõigest kaks, “Battlefield V” ja “Metro Exodus”, ja nendeski kasutatakse seda tehnoloogiat vaid osaliselt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.