Uudis

Politsei menetleb äpiga sõidujagajaid, keda ootab kuni 600-eurone trahv

uber_taxify_takso_sander_ilvestpmscanpix.jpg

Politsei on praeguseks alustanud väärteomenetlust üle poolesaja nii era- kui juriidilisest isikustUberi ja Taxify kaudu veoteenust osutava juhi osas. Kui rikkumine on tõendatud, võib juhte oodata kuni 600-eurone rahatrahv.

Eelmisel nädalal esitasid autoettevõtjate liit ja taksoettevõtjate liit politseile avalduse, kus olid suve jooksul kogutud andmed Uberi ja Taxify sõidujagajaist juhtide kohta, kirjutasPostimees.

Nüüdseks on politsei avalduse menetlusse võtnud ning halvimal juhul võibjuhte oodata kuni 600-eurone rahatrahv. “Menetlust oleme alustanud ühistranspordiseaduse paragrahv 88 alusel,” ütles Geeniusele politsei juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe.

Antud paragrahv käsitleb tasulist sõitjate vedu seaduses ettenähtud dokumentideta. "Hetkel on politsei menetluses üle poolesaja väärteoteate ja seda üle Eesti. Ühtegi väärteootsust nendes menetlustes tehtud ei ole. Kindlasti on see meile koormus, kuid seetõttu ühtegi menetlust alustamata ei jäeta, kui süüteokoosseis tõesti olemas on," märkis Tikerpe."Oleme olukorras, kus Riigikogus on lugemisel eelnõu, mis hakkab sõidujagamist reguleerima ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on võtnud seisukoha, et uudne ja siiani reguleerimata sõidujagamine seadustatakse," rääkis Tikerpe.

"Igasugune vedu, kus inimesed teenivad raha, on sõitjate veo teenus. Selleks, et seda teha peab olemategevusluba ning juhil peab olema autos selle koopia. Kui seda ei ole, siis on tegemist rikkumisega," sõnas Tikerpe.

Oluline on märkida, et praeguse seisuga ühtegi süüdimõistvat otsust vastu võetud ei ole ning iga juhtumit menetletakse eraldi jaei ole kindel, kuhu antud protsess tegelikult välja läheb. "Loodame, et kavandatavad seadusemuudatused aitavad tuua uudses valdkonnas selgust ja panevad paika sõidujagamise reeglid."

Avafoto: Sander Ilvest/PM/Scanpix

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.