Politsei ostab juurde hulga neoonvärvides droone liiklusjärelevalveks ja kadunud marjuliste leidmiseks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Politsei- ja piirivalveamet tahab osta veel vähemalt 12 drooni, et nende abil igapäevaste ülesannete täitmist hõlpsamaks muuta.

PPA soovib osta kahte erisorte droone, millest osad on kuue rootoriga lennumasinad, mille kaameraid saab vahetada näiteks termokaamera vastu ning mis suudab ühe laadimisega lennata kuni 25 minutit.

Droonid peavad olema ka neoonvärvides, et neid kergelt märgata. Puldi sisse peab olema ehitatud ekraan ning droon peab suutma lennata vähemalt kilomeetri kaugusele. Lisaks soovitakse drooniga kaasa saada kaameraid, akusid ning muud lisavarustust.

Teised droonid peaksid lendama aga kuni 4 kilomeetri kaugusele ning videot peab saama jäädvustada 4K-resolutsiooniga. Lennuaeg peaks olema vähemalt 25 minutit ning droon peab oskama ise “koju” naasta. Lisaks soovitakse kaasa saada akusid ning muud vajalikku lisavarustust.

Droonidega saab asjast hea pildi

PPA pressiesindaja Maria Gonjak sõnas Geeniusele, et droonid võimaldavad teha tõhusamalt erinevaid politseilisi tegevusi, mille hulka kuulub näiteks sündmuskoha vaatlus, kadunud seeneliste ja marjuliste otsingud, piiriseire ja ka liiklusjärelvalve.

Ta lisas, et droon on ainult vahend, mis kannab erinevaid kaameraid ja andureid, see aga võimaldab edaspidi politseil teha tegevusi uutmoodi ja võimaldab ka politseiga koostööd tegevatel asutustel, näiteks kindlustustel, muuta oma tegevusi tõhusamaks.

“Liiklusjärelevalves kasutame drooni liiklusõnnetuste sündmuskohtade kaardistamisel ja sündmuskoha vaatlusel. Kadunud seeneliste/marjuliste otsimisel on droon abivahend, mis võimaldab saada pilti kõrgemalt ja sellega hoida kokku nende inimeste aega, kes muidu maa-ala läbi otsivad,” lausus ta.

“Sündmuskoha vaatluse korral toob kõrgemalt saadud pilt tihti välja detaile, mida maapinnalt kohe ei näe,” märkis ta.

Seda, kui palju juba PPA käsutuses droone on, Gonjak ei avaldanud, kuid märkis, et arv on suureb.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.