Proovisime Slacki uut helistamisvõimalust, aga enam me seda ei tee

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
joining_in_a_channel.jpg

Ettevõtete seas populaarne suhtlustarkvara Slack tegi hiljutikättesaadavaks uue lahenduse: helistamise. Geeniuse toimetus kasutas seda, et Apple’i WWDC otseblogi ajal suhelda, kuid võib kindlalt öelda, et uuesti me seda niipea ei tee.

Põhjuseid, miks me seda lähitulevikus enam ei kasuta on mitu, kuid suurim neist on stabiilsusprobleem. Apple’i üritus kestis umbes kaks tundi, kõne algas aga veidi varem. Seega oleks kõne kestvus pidanud olema umbes 2 tundi ja 15 minutit. Selle aja jooksul katkes kõne aga kaheksa korda.

Oleks tegemist olnud olukorraga, kus kolleegid soovivad lihtsalt aja veetmiseks juttu vesta, oleks kõne katkemine olnud andeksantav. Kuid kiires tempos liikuva ürituse kajastamise ajal on kommunikatsiooniprobleemid väga tõsiste tagajärgedega ning sellega kaasneb mitmeidprobleeme. Nende kaheksa kõne katkemise juures tuli jooksvalt nuputada, mis probleemi tekitada võib.

Esmane mõte oli see, et ehk lülitab Slack kõne välja, kui mõne minuti jooksul pole midagi öeldud. Testisime, ei töötanud. Kõne katkes ikka suvalisel hetkel. Teine mõte oli, et äkki on tegemist internetiprobleemiga. See on aga kaheldav, sest kõnes osalejatel pole varem kunagi sääraseid probleeme sarnaste toimingute puhul esinenud.

Seega jääb kõne katkemise põhjus häguseks. Täiesti võimalik, et Slack ei ole veel lihtsalt suutnud oma kõneteenust töölaua rakenduse puhul hästi tööle panna.

Probleemid kõne alustamisega

Teine suur probleem on seotud esimese probleemiga. Kuna kõned pidevalt katkesid, tuli ikka ja jälle uuesti helistada. See ei ole aga sugugi nii lihtnekui esmapilgul tunduda võib. Töölauarakendusega uue kõne alustamine võttis aega umbes 30 sekundit. Sinna sisse ei ole kutsumise peale kulunud aega arvestatud. See pool minutit kulus selleks, et Slack laeks akna, kus kõne olema peaks.

Testisime sama lahendust ka Slacki veebiversiooniga. Seal on olukord veidi parem. Kõne algab kiiremini, kuid Skype’i või Hangoutsi tasemest on asi kaugel. Kui on midagi vaja öelda väga kiiresti, tasub jääda traditsioonilisemate meetodite juurde.

Kuna helistamisaken laadis nõnda aeglaselt, tekkis jälle järgmine probleem. Kõnes osalejad ei teadnud, kas keegi juba üritab uut kõne teha, seega üritasid nad hakata ise uut kõnet tegema. See viis aga olukorrani, mil Slack sai kõneakna laetud ning avastas, et ka teine osapool üritab kõne teha. See omakorda viis selleni, et enne uue kõne tegemist tuli vestlusesse kirjutada "mina nüüd helistan". Kui arvasid, et iga Skype’i vestluse algus "kas sa kuuled mind?"on tobe, siis see viib tobeduse täiesti uuele tasemele.

Probleemid ei lõppe aga siin. Vestluse osapooled kasutasid rääkimiseks erinevaid seadmeid. Nende seas olid nii arvuti, kus töötas töölauarakendus kui ka mobiiltelefon, milles töötas Slacki mobiiliversioon. Kui mobiililt arvutikasutajale helistada, ei hakka mitte helisema arvutirakendus, vaid hoopis mobiil, kuhu sama kontoga on sisse logitud.

Arvutis avatud vestluses ei ole mingit võimalust seda kõnet seal vastu võtta. See viis olukorrani, kus tuli kõne kinni vajutada ja taaskord kirjalikult teada anda, et nüüd helistan hoopis mina.

On selge, et Slackil on veel vaja oma vestluslahendusega palju tööd teha. Seniks aga kasutame Slacki vaid kirjutamiseks ning töömaterjalide saatmiseks, milleks ta on endiselt väga hea.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.