Rad Power Bikes lahkub Euroopast, et keskenduda Ameerika Ühendriikide turule

Rad Power Bikes lahkub Euroopa turult.Foto: Rad Power Bikes

Peale mitut koondamislainet ja kohtukeissi teatas Seattle’is asuva ettevõtte Rad Power Bikes uus tegevjuht Phil Molyneux, et nad ei müü alates järgmisest aastast enam Euroopa Liidus ega Ühendkuningriikides oma rattaid.

Ettevõte sisenes Euroopa turule kuus aastat tagasi ning intervjuus portaaliga The Verge teatas Molyneux, et paneb edaspidi rohkem rõhku Põhja-Ameerika turule.

Tema sõnul lähevad nad oma juurte juurde tagasi ning tahavad Põhja-Ameerikas juhtida elektrirataste revolutsiooni kulgu ja tempot. Molyneux lisas, et aastate jooksul on Rad Power Bikes müünud üle 600 000 jalgratta üle maailma, kuid peale majanduslangust on neil olnud raskusi oma positsiooni hoidmisega turul.

Ettevõtte majandusprobleemidel on mitu põhjust. Firma koondas viimase kahe aasta jooksul kokku 163 töötajat, mis moodustasid ligikaudu viiendiku ettevõtte kõigist töötajatest. Euroopa turult lahkumise tõttu koondatakse veel umbes 40 töötajat.

Rad Power Bikesi on kohtusse kaevatud elektrirataste kesise kvaliteedi, kukkumisest tulnud vigastuste ning ühe 12-aastase tüdruku surma tõttu.

Sellele kõigele lisaks pidi Rad Power Bikes kutsuma tagasi umbes 30 000 kastiratast, mille rehvid ei olnud adekvaatselt paigaldatud ning mis võisid äkitselt katki minna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.