RIKS ostab mitusada vanemat telefoni, kuid ei avalda, kellele need mõeldud on

RIKS ostab 360 vanemat Samsungi nutitelefoni.Foto: Shutterstock

Hiljuti korraldas Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutus (RIKS) hanke, kus tahavad osta 360 spetsiifilist Samsungi telefoni. RIKS on hankes korduvalt välja toonud, et telefonide operatsioonisüsteem tohib olla vanem, kuid kindlasti mitte uuem kui Android 10.

Sihtasutus ei kommenteerinud aga seda, kellele täpselt need telefonid on. RIKSi kõneside ja andmekeskuste osakonna juhataja Toomas Vahi ütles vaid, et seadmeid hakkavad kasutama erinevad asutused ja arusaadavatel põhjustel ei saa nad avaldada kasutajate nimekirja.

Valikus on kaks telefoni: kaks aastat vana Galaxy S20+ 5G Enterprise Edition ning kolm aastat vana Galaxy S10e Enterprise Edition. Ostetavaid telefone peab kokku tulema 360.

Vahi sõnul valiti need seadmed just sellepärast, et RIKSi poolt kasutatav turvalise kõneside rakendus on Android 10 operatsioonisüsteemile.

Ta lisas, et tegu on täiesti tavaliste standardsete telefonidega ning soetamisel on silmas peetud seda, mis Androidi versioonini saab neid telefone tulevikus uuendada.

Hankes oli ka kirjas, et pakutavad telefonid peavad jõudma kontrollitud tarneahela kaudu. Vahi sõnul tähendab see lihtsalt seda, et seadet müüb ametlik Samsungi edasimüüja. Ta lisas, et see lihtsustab hilisemat tootetuge ja garantiialaseid küsimusi, kui need peaks üles kerkima.

Enterprise Edition või äriversioon on mõeldud organisatsioonide siseseks kasutuseks. Telefonid on muus osas tavalised, kuid tulevad kauem kestvate turvauuendustega ning muude organisatsioonidele vajalike lisafunktsioonidega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.