SEB hakkab piirama koodikaartide kasutust

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
SEB panga peakontor Tallinnas. Foto on illustratiivneFoto: Scanpix/PM/Liis Treimann

Alates 15. veebruarist hakkab SEB piirama klientide koodikaartide kasutust eesmärgiga viia kõik kliendid 2019. aastaks üle uutele autentimisvahenditele.

Iga klient saab kasutuses oleva koodikaardi kehtivuse kaotamise kohta personaalse teate ja kaks kuud aega, et minna üle uuele autentimisvahendile, milleks on ID-kaart, Smart-ID, Mobiil-ID või PIN-kalkulaator.

EL-i maksevahendite direktiiv seab kogu Euroopa pangandusele selged nõuded koodikaartide kasutuse piiramiseks. “See on paratamatu ja vajalik üleminek, mida nõuab tehnoloogia ja pangateenuste areng. Õnneks mõistavad seda ka meie kliendid, kes alustasid koodikaartide asemel teiste vahendite kasutamist juba eelmisel aastal,” kommenteeris olukorda SEB jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen.

Praegu kasutab koodikaarte umbes kolmandik SEB klientidest ja nende arv kahaneb kiires tempos. “Usun, et ülemineku koodikaartidest turvalisematele autentimisvahenditele saame korraldada sujuvalt,“ sõnas Leppänen.

SEB klientide kasutuses olevate kaartide kasutamist hakkab pank piirama tänasest ning seda tehakse järk-järgult erinevate kliendirühmade kaupa.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.