Selver väljastas aasta jooksul enam kui 23 000 isikut tõendavat dokumenti

Selver väljastab dokumente.Foto: Shutterstock

Selver alustas mullu 27. jaanuaril koostöös politsei- ja piirivalveametiga (PPA), Hansabi ja Viking Securityga isikut tõendavate dokumentide väljastamist. Aasta jooksul sai Selveri kauplustest isikut tõendava dokumendi kätte 23 335 inimest.

“On hea meel tõdeda, et Eesti inimesed on uut mugavat võimalust rohkesti kasutanud. Dokumentide väljastamine Selveri infoletist on inimestele andnud võimaluse oma aega paremini planeerida, ühildades poeskäik dokumendi kättesaamisega,” ütles Selveri juht Kristi Lomp.

PPA identiteedi ja staatuste büroo teenuse omaniku Marit Abrami sõnul on PPA eesmärk luua võimalikult mugav viis oma dokumentide kättesaamiseks ning seetõttu otsiti koostöövõimalust kaubanduskettidega, millel on tihe võrgustik üle Eesti ning mis on igapäevaselt pikemalt avatud kui PPA teenindussaalid.

“Eelmise aasta aprilli keskpaigast alates on võimalik ID-kaarte, elamisloakaarte ja passe tellida lisaks 17 PPA teenindussaalile ka enam kui 40 Selverisse üle Eesti. Inimesed on uue võimaluse hästi omaks võtnud ning loodame käesoleval aastal koostöös Selveriga seda teenust veelgi populaarsemaks muuta,” lisas Abram.

Kõige rohkem tellivad inimesed dokumente Harjumaa, Viljandimaa ja Raplamaa kauplustesse. Nendes maakondades taotletud dokumentidest 12% telliti 2023. aastal Selveritesse. Viis populaarseimat kauplust, kuhu dokumente telliti, on Tallinnas asuvad Kadaka, Järve, Pirita, Kolde ja Kakumäe Selver.

Kui möödunud aasta alguses sai dokumente tellida viite Selveri kauplusesse, siis nüüdseks on teenus laienenud üle Eesti 41 kauplusesse.

Kaupluses dokumendi kättesaamine on tasuline teenus, mille eest saab tasuda kohapeal. Üle 15-aastastele maksab dokumendi kättesaamine 7,2 eurot iga dokumendi kohta. Alla 15-aastasele lapsele, pensionärile ja puudega isiku teenustasu on 4,32 eurot iga dokumendi kohta.

Dokumentide väljastamisega tegelevad PPA poolt volitatud töötajad, kes on selleks läbinud vastavad koolitused. Selveri kauplustes toimub ainult sinna tellitud dokumentide väljastus. Teisi dokumentidega seotud toiminguid seal teha ei saa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.