Smart-ID kasutajaks saab nüüd biomeetriaga, kuidas see käib?

Smart-ID mobiilis ja biomeetriline pass.Foto: Geenius Meedia/Ronald Liive

SK ID Solutions lõi Smart-ID jaoks uue biomeetrilise registreerimisviisi, mis võimaldab neil, kellel pole muid elektroonilisi autentimisvahendeid, luua Smart-ID pangakontorit külastamata.

Biomeetriliseks isikutuvastuseks peab inimene olema varem kasutanud Smart-ID-d, tema seadmesse peab olema paigaldatud kõige uuem Smart-ID äpp, tal peab olema töötava kaameraga ja NFC-toega nutitelefon ning biomeetriline pass.

Kui need tingimused on täidetud, võib seitsmest sammust koosnev ja mõned minutid aega võttev biomeetriline tuvastusprotsess alata.

Uus identifitseerimismeetod on läbinud rahvusvahelise auditi ning selle on heaks kiitnud riigi infosüsteemi amet. Uus lahendus konto loomiseks on innovaatiline mitmel põhjusel. Esiteks on kogu biomeetrilise isikutuvastuse protsess täielikult automatiseeritud ning see on hinnatud vähemalt samaväärseks füüsilise isikutuvastusega. Teiseks võtab tänu biomeetrilise identiteedi kontrollimise protsessi täielikule automatiseeritusele Smart-ID registreerimine kõigest paar minutit.

“Järgmiste kuude jooksul peavad kümned tuhanded inimesed uuendama oma kolme aastaseks saavat Smart-ID kontot. Tänu uuele biomeetrilisele isikutuvastusele saab seda nüüd teha ka ainult biomeetrilise passiga ehk ka siis, kui teistele isikutuvastusvahenditele pole ligipääsu või kui pole võimalik minna pangakontorisse. See on hea uudis ka enam kui miljonile Smart-ID kasutajatele Lätis ja Leedus, kes saavad oma Smart-ID Basic konto kõigest paari minutiga muuta kvalifitseeritud allkirja andmise vahendiks,” ütles SK ID Solutionsi juht Kalev Pihl.

“Biomeetriline isikutuvastus on Smart-ID kontekstis täiesti uus lahendus ja nii võib juhtuda, et mõned asjad ei toimi praegu veel nii sujuvalt kui peaks. Parendame teenust pidevalt ja seepärast oleme tänulikud kasutajate igakülgse tagasiside eest,” rääkis Pihl.

Smart-ID teenuse uus täiendus valmis mitme rahvusvahelise ettevõtte koostöö tulemusena. Lisaks SK ID Solutionsile olid kaasatud InnoValor Hollandist, iProov Suurbritanniast ja seda kõike hindas TÜV Informationstechnik GmbH Saksamaalt.

“Uus teenus ühendab nutitelefonide ning biomeetriliste isikutunnistuste elektroonilise kasutuse ning võimaldab pakkuda mugavat ja sealjuures turvalist lahendust kasutajale. Oleme uhked, et meie mobiilne identiteedi kontrollimise rakendus ReadID on integreeritud SK ID Solutionsi loodud läbimurdelise Smart-ID lahendusega. NFC abil saame eemalt tuvastada isikut tõendava dokumendi autentsuse sama usalduslikul tasemel, mis on vajalik kvalifitseeritud allkirjade jaoks. Lisaks võimaldab biomeetrilise passi kiibil olev kõrge eraldusvõimega foto turvalist näotuvastust,” ütles InnoValori juht Maarten Wegdam.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.