Miks Starmani HD-kanaleid järgi vaadata ei saa? Asi ootab suuremat investeeringut

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Scanpix/PM/Eero Vabamägi

Mitmed kodumaised telekanalid jõuavad vaatajateni HD-kvaliteediga, kuid Geeniuse poole pöördus lugeja, kes märkis, et mingil põhjusel ei ole neid HD-kanaleid võimalik Starmani Ajamasina abil HD-kvaliteedis järelvaatamises vaadata, kuigi näiteks Telia seda teha lubab.

Elisa väliskommunikatsiooni spetsialist Kerli Link ütles Geeniusele, et seda, millal HD-kvaliteediga sisu ka järelvaatamisse jõuab, ei ole võimalik hetkel ennustada. “Täpset kuupäeva on hetkel keeruline välja lubada kuna otsus sõltub nii meie järgmise aasta investeeringute plaanist kui ka HD kanalite kasutuse sagedust ja laiemast levikust. Kindlasti loodame lähiajal siiski selle muudatuse teha,” sõnas ta.

Link lisas, et HD-kanalite edastamine on seotud suuremahuliste investeeringutega TV edastusseadmetesse ja ülekandevõrku laiemalt.

Ta selgitas, et otsepildis teleritesse jõudev HD-signaal on digisignaal ehk elektrisignaal, mis ei koorma andmevõrku. Seevastu järjelevaatamine toimib üle admevõrgu.

“HD kanalite vaadatavus ja olulisus on ajas tõusnud alles viimastel aastatel just eeskõige seoses eesti kanalite üleminekuga HD-sse,” märkis Link.

Seega kuigi näib, et ettevõtte plaanides on mingil hetkel funktsionaalsus lisada, siis lähitulevikus seda ilmselt ei juhtu, kuna asi vajab veel tööd ning planeerimist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.