Starship paigaldab Harjumaal pakirobotite garaaže

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Starshipi pakiroboti taustal on spetsiaalselt pakiroboti jaoks mõeldud garaažid. Foto: Ronald Liive

Pakirobotite tootja Starship Technologies on hakanud Harjumaal paigaldama pakirobotitele mõeldud autonoomseid garaaže, mis võimaldavad robotite laadimist ning hoiustamist.

Hetkel on garaaže paigaldatud kokku kolm, millest kaks on Starshipi kontori ees Tallinnas ning üks Sauel, peagi paigaldatakse Sauele veel üks garaaž.

Starshipi tegevjuht Ahti Heinla ütles Geeniusele, et ühel hetkel soovivad nad analoogseid garaaže paigaldada kõigisse linnadesse üle maailma, kus ettevõtte tegutseb.

“See on roboti kodu, kus ta saab olla kas või öö otsa ja kust ta saab akut laadida, pakke seal ei ole. Neid tuleb lähinädalatel ja kuudel juurde,” täpsustas Heinla.

Heinla sõnul teevad nad garaažide paigaldamise osas koostööd omavalitsustega ning tegevjuhi sõnul on neil seni Sauega olnud väga head suhted, tänu millele on nad ka pakiroboteid Sauel pikalt testinud.

“Saue on üks ütlemata sõbralik ja tore koht, kus me katsetame roboteid juba tükk aega. Me opereerime seal ühest garaažist ja see roboti pesa on seal garaaži juures. Need roboti pesad on mõeldud avalikku linnaruumi,” rääkis Heinla.

“Kohalikult omavalitsuselt on luba olemas. Tahame, et lähikuudel oleks need kõigis kohtades, kus me robotitega pakivedu teeme,” lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.