Superangeli investorid otsivad Eestist kratte arendavaid idufirmasid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Eesti investeerimisfond Superangel keskendub esmakordselt Põhja-Euroopas tehisintellekti rakendamisega tegelevatele iduettevõtetele, eelistades neid Superangeli kiirendiprogrammis ning pakkudes lisaks rahastamisele mentorlusprogrammi valdkonna tipptegijatega.

Varajase staadiumi investeerimisfond Superangel, mis on investeerinud rahvusvahelistesse edulugudesse nagu Bolt ja Veriff plaanib lähiaastatel paigutada kapitali kuni 40-sse varase faasi tehnoloogiaettevõttesse, eelistades tehisintellekti rakendamisega tegelevaid startuppe.

Superangeli partneri Veljo Otsasoni sõnul otsivad investorid innovatsioonile orienteeritud startuppe ning esmakordselt antakse kiirendiprogrammi pääsemiseks eelis tehisintellekti tehnoloogiat kasutavatele iduettevõtetele.

“Oma inkubatsiooniprogrammi otsime globaalse ambitsiooniga tarkvaraettevõtteid, kellel on juba töötav prototüüp ning kes on võimelised jõudma läbimurdeni selliste tehnoloogiate kasutuselevõtus nagu masinõpe, sügav närvivõrk, masinnägemine ja keeletehnoloogiad,” tõi Otsason välja.

Arvutivõimsus ja algoritmide teadus on Superangeli kiirendiprogrammi Alpine House kasvujuhi Kalev Kaarna sõnul jõudnud tasemele, kus arvutid on võimelised hakkama saama järjest keerulisemate ülesannetega.

“Tehnoloogia areng mõjutab kõiki majandusharusid ja tegevusvaldkondi, kuid oleme eriti huvitatud idufirmadest, mis kasutavad masinnägemist,” rääkis Kaarna. “Põhimõtteliselt saab iga otsuse, mida täna inimene teeb nägemismeele abil, anda teha arvutile. Näiteks linnavalitsused vajavad täna linnakodanike abi, et avastada illegaalseid prügihunnikuid, tänavaauke ja teisi probleeme. Tulevikus saaks murekohtade kaardistamisel kasutada kaameraid tänavanurkadel, sõidukitel või droonidel ning tehisintellekti analüütilist võimekust.”

Superangeli poolt loodud 12-kuulise kiirendiprogrammi Alpine House eesmärk on viia iduettevõtted olulise väärtuse kasvuni ning aidata kaasata järgmises rahastamisvoorus kuni kaks miljonit eurot.

Kiirendiprogrammi valitud iduettevõtted saavad kuni 150 000 eurose investeeringu ning terve aasta vältava programmi jooksul pakutakse tuge ja nõu valdkonna tipptegijate ja Superangeli investorite poolt nagu Martin Villig (Bolt), Taavet Hinrikus (TransferWise) ja Sten Tamkivi (Skype & Topia). Lisaks viiakse idufirmad kokku selliste säravate ekspertidega tehisintellekti maailmas nagu Gholamreza Anbarjafari (Masinnägemise labori juht Tartu Ülikoolis), Kristjan Korjus (Head of Data, Starship), Markus Lippus (Data Science Lead, MindTitan) ja Joonatan Samuel (Machine Learning Lead, Veriff). Vastavalt iduettevõtte profiilile viib Superangel programmis osalejad neljaks nädalaks USA, Singapuri, Kanada või Euroopa turgudele.

Inkubatsiooniprogrammi Alpine House kandideerimine on avatud 30. augustini. Silmapaistvamad kandidaadid kutsutakse septembri lõpus toimuvale häkatonile, kus vähemalt kolm kohta on broneeritud tehisintellekti rakendavatele idufirmadele.

Parimatele häkatonil osalejatele tehakse pakkumine Alpine House programmiga liitumiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.