Tallinna nn rohelisi kaarte saab lahti muukida
“Üldjuhul saavad kõik väited ebaturvalisuse kohta alguse ammuteada asjaolust, et Mifare Classic kaartidele kirjutatud infot saab lahti muukida. Kuna Tallinna piletisüsteemis on seda tüüpi kaardid kasutusel, siis tehaksegi väär järeldus, et kaardid ja seeläbi ka piletisüsteem on ebaturvalised. Tegelikkuses ei kirjuta me kaartidele midagi salajast – need sisaldavad vaid tavalist digiallkirja, mis on avaliku võtmega loetav ning seega võib kaarte soovi korral kasutada ka kolmandate osapoolte süsteemides (näiteks uksepääslates). Samuti pole kaart ise raha ega muu väärtuse kandja, vaid kogu vastav info on talletatud piletisüsteemi keskserveris.”
Verki toob välja, et oluline on mõista, et lihtsalt kopeeritud kaart piletisüsteemis ei toimi, kuna kaardil olev digiallkiri ei ole kaardi enda tunnusnumbriga enam kooskõlas.
“Isegi kui proovida simuleerida kaarti näiteks mõne nutiseadmega, ei saa säärast seadet esitada vajadusel piletikontrollile Ühiskaardi pähe ja seega oleks ikkagi tegemist piletita sõiduga. Samuti pole mitte mingil juhul võimalik rahalist väärtust süsteemi juurde tekitada (kuna kaart ise ei ole väärtuse kandja). Ehk siis lihtsamalt selgitades – kopeerides N korda kaarti, millega seotud kontol on näiteks 2 eurot, ei teki süsteemi mitte N x 2 eurot, vaid jääb ainult toosama esialgne 2 eurot. Oleme süsteemi arendanud ka võltsimiskahtlusega kaartide tuvastamise.”
Müügidirektor leiab, et kaartide turvalisuse ja riski suhe on alati proportsionaalsuse küsimus.
“Igale uksele on võimalik valida kallim lukustus, mis tõstab turvalisust lõpptarbija rahakoti arvelt. Turvalisemad kaardid maksaksid praegustest oluliselt rohkem, mistõttu oleks tegu ebamõistlikult kalli “lukustusega”. Oleme kaartidega seonduvad küsimused aastaid tagasi partnerite ja klientidega läbi arutanud ning leidnud toimiva tasakaalupunkti kaardi optimaalses turvalisuses ja hinnas. Kinnitame, et vaatame süsteemi turvalisust perioodiliselt üle ja rakendame vajadusel uusi meetmeid, s.h. analüüsime uusi kaardistandardeid ning nende kasutatavust Eestis.”
Piletisüsteemi turvalisust kinnitas seminari juhendaja TÜ-s Jan Willemson.