“See süsteem siis mõnda aega oli maas, niikaua tuli see siis kas lauaarvutist ID-kaardiga asendada või siis aeg-ajalt õnnestus neid dokumente ka saata. Tänaseks on need mõlemad funktsioonid taastunud,” selgitas ta.
“Me oleme töötanud sada aastat ilma igasuguse ID-eta,” ütles ta. “Tänapäeval on kõik andmebaasid arusaadavalt seotud ja tuvastamine käib ID-kaardiga ja niikaua kuni ID-kaart ei tööta, siis niikaua andmebaasid ei tööta. Keegi peab need andmed tagantjärgi sisestama paberite pealt. Kirjutamisoskus on veel olemas,” ütles ta.
Kuigi katkestus mobiil-ID teenuses häiris Tallinna kiirabi tööd, siis on nad Adlase sõnul sellisteks olukordadeks valmis.
“Me oleme kriisiasutus ja ID-kaardi olemasolu või mitte olemasolu, see ei ole esmatähtis,” rääkis ta.
“On kindlasti haiglad, kus tehnoloogia roll on veel suurem ja ilma isikutuvastuseta ei saa kedagi isegi laboratooriumisse saata, seal on see jutumärkides ebamugavus veel suurem.”
“Mida lähemale me lähme elupäästmisele, seda vähemaks on tuunitud tehnoloogiast sõltuvus. Need asjad peavad töötama ka siis, kui on elektrikatkestus pikka aega,” ütles ta.