Tallinna Linnatransport hoiatab Facebookis tegutsevate libakontode eest

TLT hoiatab Facebookis leviva pettuse eest.Foto: Shutterstock

AS Tallinna Linnatransport (TLT) hoiatab, et ühismeediaplatvormil Facebook on loodud nende nime alt mitu libakontot, mis püüavad jätta muljet, et tegu on AS Tallinna Linnatranspordi ametliku kontoga.

Libakontode alt levivad petureklaamid, kus pakutakse inimestele võimalust soetada ühiskaart, millega saab 90 päeva tasuta ühistranspordiga sõita. TLT aga tegelikult ei korralda selliseid kampaaniaid ega müü ühiskaarte.

Ettevõte kutsub inimesi üles olema tähelepanelikud ja mitte klikkima libakontode poolt levitatavatele linkidele. Kindlasti ei tasu ka sisestada oma pangaandmeid kahtlastele veebilehtedele.

TLT turundus- ja kommunikatsioonijuhi Merilyn Räbbini sõnul kannab nende ametlik Facebooki leht nime “Tallinna Linnatransport” ning sellel on 9,5 tuhat jälgijat. Ametliku info ühiskaardi kasutamise ja ostmise kohta leiab Tallinna kodulehelt.

“Oleme juhtunu osas Facebookiga ühendust võtnud ja tegeleme libakampaaniate ja -kontode kõrvaldamisega. Täname kõiki, kes on raporteerinud Facebooki libakontode tegutsemisest,” lisas Räbbin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.