Tänasest on kasutusel eriarstiabi pakkuv üleriigiline digiregistratuur

Tallinnas Paldiski mnt asuvad Lääne-Tallinna Keskhaigla hooned.Foto: PM/SCANPIX BALTICS

Tänasest saab patsiendiportaali kaudu broneerida eriarstiaja kõigisse Eesti piirkondlikke, kesk- ja üldhaiglatesse. Üleriigilise digiregistratuuri loomine oli osa valitsuse saja päeva plaanist. Üleriigilise digiregistratuuriga on liitunud 22 raviasutust üle Eesti.

Eriarstiaja broneerimiseks on vajalik saatekiri. Saatekiri on vajalik kõigil erialadel, v.a günekoloog, naha-suguhaiguste arst, silmaarst ja psühhiaater.

Enam ei pea haigla registratuuri helistama

Üleriigiline digiregistratuur on veebirakendus riiklikus patsiendiportaalis digilugu.ee, kus inimene saab ühes vaates broneerida, muuta ja tühistada eriarsti esmaseid vastuvõtuaegu kõikides lahendusega liidestunud raviasutustes.

See annab patsiendile valikuvabaduse broneerida arsti vastuvõtuaja ühest kohast, ilma et ta peaks helistama eri raviasutustesse või kasutama raviasutuse enda vastuvõtuaegade broneerimise keskkonda. Samas on soovijatel endiselt võimalik broneerida vastuvõtuaegasid ka telefoni teel või haigla registratuuris kohapeal.

“Üleriigilise digiregistratuuri eesmärk on muuta eriarsti vastuvõtuaja leidmine inimese jaoks lihtsamaks ning vähendada tühivisiite ja topeltbroneeringuid. Patsient saab edaspidi broneerida arstiaega kõikidesse raviasutustesse ühest kohast,” ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

Digiregistratuur võimaldab ravijärjekordade täiendavat analüüsi

Digiregistratuuri kasutuselevõtuga tekkiv andmestik võimaldab ravijärjekordade täiendavat analüüsi, et raviraha tulevikus veelgi efektiivsemalt planeerida. Eesti Haigekassa juhi Rain Laane sõnul kaob ühtse digiregistratuuri tulekuga võimalus ühe saatekirjaga korraga mitmesse kohta arstiaega broneerida.

“Seeläbi peaks vähenema nende olukordade arv, kus inimene oli endale kirja pannud mitu aega, kuid unustanud need tühistamata ja visiit on tühja läinud. Iga arstiaeg, mida inimene ei tühista ja kuhu ta kohale ei tule, võtab teistelt ära võimaluse arsti juurde pääseda,” ütles Laane.

Tänaseks on üleriigilise digiregistratuuriga liitunud Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikum, Tallinna Lastehaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Ida-Viru Keskhaigla, Pärnu Haigla, Rakvere haigla, Narva Haigla, Elva Haigla, Jõgeva Haigla, Läänemaa Haigla, Hiiumaa Haigla, Raplamaa Haigla, Viljandi Haigla, Järvamaa Haigla, Valga Haigla, Põlva Haigla, Kuressaare Haigla, Lõuna-Eesti Haigla, Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus ning esimese eraraviasutusena Kõrva-Nina-Kurguhaiguste Kliinik.

“Kõik liitunud haiglad on pidanud selleks tegema arendusi oma infosüsteemides. Oleme väga tänulikud kõigile haiglatele ja nende infosüsteemide arendajatele, kes on töötanud meiega tihedas koostöös, et üleriigilise digiregistratuuri lahendus võimalikult kiiresti kasutusele võtta,” ütles Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse direktor Katrin Reinhold.

Reinhold kinnitusel oodatakse digiregistratuuriga liituma ka teisi eraraviasutusi, kes soovivad, et ka nende poolt pakutavad vabad eriarsti vastuvõtuajad oleks patsientidel valikute hulgas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.